Dr. Mario/Doktor Mario


Projektowanie ogrodów
sterowanie-pegasuskup pegasusa

Opis gry

Doktor Mario to logiczna gra z naszym ulubionym bohaterem - Mario. Rozgrywka może z początku przypominać nam inną popularną grę - Tetris. Naszym zadaniem jest unieszkodliwienie wirusów, te występują w trzech kolorach: niebieskim, żółtym oraz różowym. Nasz plac bitwy to wnętrze butelki do której dzielny Doktor Mario wrzuca dwukolorowe pigułki. Naszym celem jest ułożenie połówek pigułek na wirusach, oczywiście odpowiednimi kolorami. Po utworzeniu rzędu 3 lub więcej połówek wirus zostaje unieszkodliwiony. Aby przejść do następnego etapu musimy usunąć wszystkie wirusy znajdujące się na planszy. Przegrywamy jeżeli "zapchamy" butelkę. Na początku można wybrać poziom trudności gry, poziom spadania pigułek(od niego zależy ilość wirusów na planszy) oraz jeden z dwóch dostępnych podkładów muzycznych. Poziom trudności oraz szybkość opadania wpływają na ilość zdobywanych punktów, czym trudniej tym więcej ich zdobędziemy za każdy wyeliminowany wirus. Gra wydana w 1990 roku. Od siebie dodam, że te wirusy wydawały mi się zawsze jakieś takie urocze :)

Film z przejścia całego Dr. Mario

INSTRUKCJA:

UWAGA - GRY NIE DZIAŁAJĄ Z WŁĄCZONYM ADBLOCKIEM!
Kliknij START GAME, poczekaj chwilę na załadowanie gry, następnie naduś SKIP AD, lub poczekaj na koniec reklamy, następnie kliknij do góry w ikonę "pauzy", ciesz się grą. Jeżeli sterowanie nie reaguje to kliknij myszką w ekran z grą.

Cofnij się do lat 90.

Przeżyj niesamowitą przygodę, zagraj w największe hity na Pegasusie - jedyne czego potrzebujesz to przeglądarka internetowa i masa wolnego czasu :)