Dr. Mario

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Dr. Mario Online NES

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1990
  • Gatunek: Puzzle
  • Ilość graczy: 1-2
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: NES

Opis gry

Dr. Mario to popularna gra puzzle, wydana przez Nintendo w 1990 roku na konsolę NES. W grze gracze wcielają się w postać doktora Mariusza, który staje przed zadaniem eliminacji kolorowych wirusów poprzez układanie kapsułek z odpowiednimi kolorami.

Rozgrywka

W grze Dr. Mario zadaniem gracza jest eliminacja wirusów poprzez układanie kapsułek o kolorach odpowiadających wirusom - niebieskim, żółtym oraz różowym. Nasz plac bitwy to wnętrze butelki do której dzielny Doktor Mario wrzuca dwukolorowe pigułki. Kapsułki spadają z góry planszy, a gracz musi umiejętnie manipulować nimi, aby stworzyć pionowe lub poziome linie składające się z trzech lub więcej elementów o tym samym kolorze, co powoduje ich usunięcie. Im więcej kapsułek i wirusów usuniętych na raz, tym więcej punktów zdobywa gracz. Mechanika gry przypomina odrobinę popularnego Tetris.Poziom trudności oraz szybkość opadania wpływają na ilość zdobywanych punktów, czym trudniej tym więcej ich zdobędziemy za każdy wyeliminowany wirus. Przegrywamy jeżeli "zapchamy" butelkę.

Tryb gry dla dwóch graczy umożliwia rywalizację między przyjaciółmi w układaniu kapsułek i eliminacji wirusów. Gra oferuje różne poziomy trudności, dzięki czemu zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze mogą cieszyć się wyzwaniem.

Grafika i dźwięk

Gra wyróżnia się prostą, ale kolorową grafiką oraz przyjemną muzyką i efektami dźwiękowymi. Chociaż Dr. Mario skupia się na rozwiązaniu układanek, to jego wciągająca rozgrywka i wpadające w ucho melodyjki sprawiają, że gra nie przestaje dostarczać przyjemności.

Dr. Mario to klasyczna gra puzzle, która jest równie zabawna i wciągająca dzisiaj, jak była w momencie swojego wydania. Czy jesteś gotowy, aby zmierzyć się z kolorowymi wirusami i udowodnić swoje umiejętności układania kapsułek?

Film z przejścia całego Dr. Mario

Postaw mi kawę na buycoffee.to