Dr. Mario

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Dr. Mario online SNES

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1990
  • Gatunek: Puzzle
  • Ilość graczy: 1 - 2
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: Super Nintendo Entertainment System (SNES)

Opis gry

Dr. Mario to gra logiczna typu puzzle stworzona przez Nintendo w której walczymy z wirusami. W grze gracze wcielają się w postać Dr. Mario, który walczy z zarazkami poprzez układanie kolorowych kapsułek w taki sposób, aby tworzyć grupy trzech lub więcej identycznych kolorów i eliminować je z planszy. Gra została wyprodukowana przez Gunpei Yokoi i zaprojektowana przez Takahiro Harada, a ścieżka dźwiękowa została skomponowana przez Hirokazu Tanakę.

Mechanika rozgrywki

Rozgrywka polega na układaniu kapsułek na planszy w celu tworzenia linii z trzech lub więcej identycznych kolorów. Kapsułki można obracać i przesuwać, aby dopasować je do istniejących bloków na planszy. Celem jest usunięcie wszystkich zarazków na planszy za pomocą kapsułek.

Tryb jednego gracza i wieloosobowy

Dr. Mario oferuje tryb jednego gracza, w którym gracze mogą przechodzić przez różne poziomy trudności. Istnieje również tryb wieloosobowy, w którym dwie osoby mogą rywalizować ze sobą, próbując wyeliminować więcej zarazków niż przeciwnik.

Urozmaicone poziomy trudności

Gracze mogą wybrać poziom trudności, który odpowiada ich umiejętnościom - od łatwego do zaawansowanego. Każdy poziom ma różną liczbę i układ zarazków, co wpływa na wyzwanie rozgrywki.

Dr. Mario był komercyjnym sukcesem, sprzedając się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie na wszystkich platformach. Otrzymał generalnie pozytywne recenzje, pojawiając się na kilku listach "Najlepszych gier Nintendo wszech czasów". Został przeniesiony, przerobiony lub miał kontynuację na każdej konsoli domowej Nintendo od NES i na większości konsol przenośnych, w tym ponowne wydanie w 2004 roku na Game Boy Advance w serii Classic NES. Jeśli chodzi o SNES, Dr. Mario nie został wydany jako samodzielna gra na tej platformie. Zamiast tego został wydany jako część pakietu Tetris & Dr. Mario w 1994 roku. Pakiet ten zawierał zarówno grę Tetris jak i Dr. Mario oraz tryb dla dwóch graczy, w którym gracze mogli rywalizować ze sobą w obu grach.

Dr. Mario w akcji

Postaw mi kawę na buycoffee.to