Super Mario Advance

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Super Mario Advance online

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 21 marca 2001
  • Gatunek: Platformowa
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: Game Boy Advance
  • Ilość graczy: 1-2 (tryb wieloosobowy wymaga dodatkowych kart)

Opis gry

Super Mario Advance to remake klasycznej gry Super Mario Bros. 2, która pierwotnie została wydana na system NES. Gra została opracowana przez Nintendo Research & Development 2 jako tytuł startowy dla Game Boy Advance, wydany w Japonii w marcu 2001 roku i w Ameryce Północnej i Europie w czerwcu tego samego roku. Gra zawiera wiele nowych funkcji, zmian mechaniki rozgrywki, ulepszeń graficznych i dźwiękowych oraz stylistycznych i estetycznych modyfikacji w porównaniu do edycji All-Stars znanej ze SNES. Dodano możliwość zapisu stanu gry.

Bohaterowie

Gra zawiera cztery grywalne postacie, każda z nich ma swoje unikalne zdolności:

  • Mario jest zrównoważonym bohaterem z umiarkowanymi zdolnościami skoku i prędkością. Jest znany ze swojej zdolności do wykonywania wielu różnych ruchów, takich jak skok na ścianę.
  • Luigi jest znany ze swojej wyjątkowej zdolności skoku. Potrafi skakać wyżej niż jakakolwiek inna postać, co pozwala mu na dostęp do obszarów, które inne postacie mogą mieć trudności z osiągnięciem.
  • Księżniczka Peach ma zdolność do unoszenia się w powietrzu na krótki okres czasu. Ta unikalna zdolność pozwala jej na przekraczanie długich dystansów bez konieczności skakania, co czyni ją idealnym wyborem dla graczy, którzy wolą ostrożniejsze podejście do eksploracji.
  • Toad jest najmniejszy ze wszystkich postaci i jest również najbardziej zwrotny. Jego niewielki rozmiar pozwala mu na szybkie poruszanie się po poziomach, a także na łatwe unikanie wrogów.

Nowsze wydania

Super Mario Advance zostało ponownie wydana na konsoli Wii U 's Virtual Console w Japonii 16 lipca 2014 roku; w Ameryce Północnej 6 listopada tego samego roku; oraz w Europie i Australii w marcu 2016 roku. Następnie została ponownie wydana na usługę Nintendo Switch 's Game Boy Advance - Nintendo Switch Online 26 maja 2023 roku.

Graj online

Zagraj online w klasyczną grę Super Mario Advance wydaną w 2001 roku na konsolę Game Boy Advance w swojej przeglądarce na smartfonie i komputerze.

Film z rozgrywki gry Super Mario Advance