Super Mario Bros. 1

sterowanie-pegasus

Gry od niedawna działają na SMARTFONACH - zapraszamy do zabawy :)

Super Mario Bros. Online

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1985
  • Gatunek: Platformowa
  • Ilość graczy: 1-2 (tryb współpracy)
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: NES

Opis

Super Mario Bros. to kultowa gra platformowa, która zadebiutowała na konsoli NES w 1985 roku. Jest to pierwsza część serii Super Mario, która wprowadziła nie tylko niezapomnianego bohatera, ale również rewolucyjne innowacje w gatunku gier platformowych.

Rozgrywka

W Super Mario Bros. gracze wcielają się w postać o imieniu Mario (lub jego brata Luigi w trybie dwuosobowym), który musi przemierzać różnorodne poziomy, aby ocalić Księżniczkę Peach z rąk złego Bowsera.

Gra oferuje znakomite połączenie precyzyjnej platformowej rozgrywki, zręcznościowych skoków i walki z wrogami. Gracze będą przeskakiwać przez przeszkody, zbierać monety, kwiatki i grzybki, które zwiększają zdolności Mario.

W trakcie przygody Mario spotka również różnorodne wrogie postacie, takie jak Goomba, Koopa Troopa i Piranha Plant. Będzie musiał ich pokonać, skacząc na nich lub strzelając ognistymi kulami. Każdy poziom kryje też tajemnice, ukryte korytarze i sekretne poziomy, które można odkryć.

Super Mario Bros. wyróżnia się wspaniałą grafiką, niezapomnianą ścieżką dźwiękową i doskonałym designem poziomów. Gra stała się ikoną przemysłu gier wideo i przyczyniła się do sukcesu konsoli NES.

Fabuła

W Grzybowym Królestwie, Księżniczka Peach została porwana przez złego Bowsera, króla żółwi. Mario, odważny hydraulik, wyrusza na niebezpieczną misję, aby ocalić ukochaną księżniczkę i przywrócić pokój w królestwie.

Screeny

Super Mario Bros.
Super Mario
Super Mario Bros. 1 warps
Rury :)
Super Mario Bros. 1 początek gry
Początek gry :)
Super Mario Bros. 1 zamek
Zamek zdobyty

Super Mario Bros. 1 Online

Zagraj w stare, dobre, przygody hydraulika - Super Mario Bros.. Przechodź kolejne światy, depcz żółwie i grzybopodobne stwory, zbieraj monety, kwiatki, gwiazdki, pokonuj kolejnych bossów i zamki, żeby dowiedzieć się, że twoja księżniczka znajduję się w kolejnym z nich :) Grę wydano w 1985 na fali popularności Mario Brios.

Film z przejścia całego Super Mario Bros. 1 - gameplay