Super Mario Bros 3

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Super Mario Bros 3 Online

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 23 października 1988 (Japonia), 12 lutego 1990 (Ameryka Północna)
  • Gatunek: Platformówka
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)
  • Ilość graczy: 1 lub 2 (tryb współpracy)

Opis gry

Super Mario Bros. 3 to jedna z najbardziej ikonicznych i wpływowych gier platformowych w historii gier wideo. Wydana przez Nintendo, gra zadebiutowała w Japonii w 1988 roku i szybko zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Jest częścią kultowej serii Super Mario, a jej wyjątkowa rozgrywka, kreatywne poziomy i wyjątkowy design postaci uczyniły ją legendą w świecie gier.

Trzecia część przygód braci super mario, więcej biegania, skakania, deptania, świetne poziomy, piękna jak na tamte czasy grafika. Możliwość wyboru planszy, powrotu do już skończonej, przechowywanie znalezionych przedmiotów - możemy je wykorzystać później. Doszło wiele nowych przedmiotów które możemy znaleźć/wykorzystać podczas rozgrywki, zarówno podczas poszczególnych plansz jak i w obrębie głównej mapy. Poza standardowymi kwiatkami, grzybkami czy gwiazdkami nieśmiertelności mamy np. specjalne stroje które rozszerzają wachlarz umiejętności Maria. Strój żaby pozwala nam lepiej pływać oraz wyżej skakać, super liść/szop pozwala nam szybować w powietrzu i docierać do niedostępnych wcześniej miejsc czy przelecieć w całości większość danego etapu, jeszcze inny strój pozwala nam rzucać młotkami. W grze można spotkać różnych bossów na końcu ważnych plansz. Sama gra została podzielona na tematyczne światy, każdy składa się z kilku/kilkunastu plansz. Możemy odkryć specjalne przedmioty - młotek którym możemy zniszczyć skały blokujące drogę na skróty na mapie gry, lub chmurkę która pozwala ominąć trudną planszę. Jest to najbardziej zaawansowana gra Mario, która została wydana na Pegasus/NES. Zawiera tryb dla 2 graczy w którym gramy na zmianę - co planszę lub co "skuszone" życie.

Fabuła Super Mario Bros 3

Królestwo Grzybów, miejsce akcji gry, zostaje zaatakowane przez Koopalings, siedmioro dzieci Bowsera. Koopalings podbijają każde z siedmiu królestw, kradnąc magiczne różdżki królów i zamieniając ich w zwierzęta. Mario i Luigi muszą pokonać Koopalings i odzyskać magiczne różdżki, aby przywrócić władców do ich prawdziwej postaci i ocalić Księżniczkę Peach.

Super Mario Bros. 3 to gra, która od lat zachwyca zarówno nowych, jak i doświadczonych graczy. Jej kreatywny design poziomów, niezapomniane postacie i bogata rozgrywka czynią ją jednym z najważniejszych tytułów w historii gier wideo.

Film z przejścia całego Super Mario Bros 3

Postaw mi kawę na buycoffee.to