Super Mario World

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Super Mario World Online

Opis Super Mario World

Super Mario World to pierwsza gra z Mario wydana na konsolę SNES, krok milowy jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną w stosunku do poprzedników. Gra jest również częścią pakietu Super Mario All Stars wydanego później jako kompilacja odnowionych wszystkich części przygód braci Mario z NES. Księżniczka jak zwykle została porwana, tym razem podczas wakacji i nasi dzielni hydraulicy muszą ją uratować z rąk Bowsera. Nowe power upy, przedmioty czy specjalne ruchy. Dodatkowo po raz pierwszy w serii możemy jeździć na dinozaurze o imieniu Yoshi, który sam posiada kilka różnych umiejętności jak zjadanie przeciwników czy zabijanie tych których Mario i Luigi nie potrafią.

Fabuła

Super Mario World fabularnie stanowi sequel Super Mario Bros. 3. Mario wraz ze swoim bratem Luigim i księżniczką Peach wybierają się na zasłużony urlop do krainy dinozaurów. Tam oczywiście sprawy się komplikują. Peach znika, a obaj bohaterowie ruszają na poszukiwania. Wkrótce na swej drodze napotykają jajo, z którego wykluwa się mały dinozaur o imieniu Yoshi. Informuje on, że jego przyjaciele zostali porwani przez złych Koopa. Mario i Luigi szybko dochodzą do wniosku, że za zamieszanie odpowiada Bowser i słudzy.

Rozgrywka w Super Mario World

Rozgrywka czerpie z poprzednich odsłon, choć w grze pojawiają się też nowe elementy. Z SMB3 powracają mapy światów, na których porozmieszczane są pomniejsze poziomy (łącznie 96). Każdy z siedmiu światów wieńczy level w zamku, do którego prowadzi więcej niż jedna ścieżka. Tam też odbywają się starcia z bossami.

Mario potrafi biegać, skakać, a nawet latać za pomocą nowego power-upa - peleryny. Niestety nie ma do dyspozycji niezwykle ciekawych strojów z Super Mario Bros 3. Mamy za to chociaż wspomnianego już zielonego dinozara Yoshi na którym można jeździć co daje dodatkowy punk wytrzymałośći oraz który potrafi zjeść przeciwników. Jeżeli przeciwnik uderzy Mario podczas jazdy na Yoshim to nasz hydraulik spada i mamy chwilę na ponowne wejście na Yoshiego zanim ucieknie.

Multiplayer

Super Mario World zawiera tryb multiplayer dla dwóch graczy, jeden gracz steruje Mario a drugi Luigi. Gra odbywa się na zmianę, podobnie jak w SMB3.

Graj online

Zagraj online w grę Super Mario World, wydaną w 1993 roku na konsolę do gier Super Nintendo Entertainment System (SNES) w swojej przeglądarce na smartfonie i komputerze.

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1990
  • Gatunek: Platformowa
  • Ilość graczy: 1 lub 2
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: SNES

Film z przejścia calego Super Mario World

Postaw mi kawę na buycoffee.to