Yoshi's Story

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Yoshi's Story online

Opis gry

Yoshi's Story to urocza gra platformowa stworzona przez Nintendo w 1997, która jest kontynuacją klasycznej gry SMW 2: Yoshi's Island. Wcielając się w jednego z 6 kolorowych, uroczych dinozaurów Yoshiego, twoim zadaniem jest uratowanie Wyspy Happy Tree z rąk złośliwego Baby Bowsera.

Gra wyróżnia się niezwykle kolorową i cukierkową grafiką oraz przyjaznym, dziecięcym stylem. Światy w grze są pełne ciepłych, radosnych kolorów i uroczych postaci. To idealna gra zarówno dla młodszych graczy, jak i tych, którzy cenią sobie uroczą oprawę wizualną.

Podczas rozgrywki gracze przemierzają różnorodne poziomy, zbierając owoce i rozwiązując zagadki. Każdy z Yoshich ma unikalne zdolności, co dodaje głębi rozgrywce. Możesz zarówno wybierać, którego Yoshiego chcesz kontrolować, jak i dostosowywać swoją strategię do unikalnych zdolności postaci.

Celem gry jest zjedzenie owoców i zbieranie stron książki, które pomogą odblokować kolejne poziomy. Musisz także unikać przeciwników i pokonywać przeszkody, aby dotrzeć do Baby Bowsera i pokonać go.

Fabuła

Akcja Yoshi's Story odbywa się w świecie zamienionym w książkę typu pop-up przez Baby Bowsera, który ukradł Super Happy Tree. Jedynie Yoshi, którzy nie zostali dotknięci tym zaklęciem są w stanie coś zdziałać. Świat gry jest przedstawiony za pomocą żywych, wstępnie renderowanych grafik 3D, ilustrujących światy stworzone z różnych materiałów, takich jak tektura, tkaniny, plastik i drewno.

Rozgrywka

W grze Yoshi's Story gracz ma do wyboru dwa tryby gry: Tryb Historii i Tryb Próby. W każdym z nich celem jest zjedzenie 30 owoców¹. Owoce te można znaleźć na każdym etapie gry, leżące dookoła, unoszące się w bańkach czy noszone przez niektórych przeciwników. Elementy układanki gry zachęcają gracza do stosowania różnych strategii w celu osiągnięcia wysokiego wyniku. Na przykład gracz zdobywa więcej punktów za jedzenie jednego rodzaju owocu z rzędu, a jeszcze więcej, jeśli owoc jest ulubionym owocem lub szczęśliwym owocem.

Gra Yoshi's Story otrzymała mieszane recenzje od krytyków. Chociaż jej styl artystyczny, audio i grafika były chwalone, to poziom trudności został oceniony jako zbyt niski.

Ciakawostka

Jest to pierwsza gra platformowa z serii Yoshi, która nie została wyprodukowana ani wyreżyserowana przez Shigeru Miyamoto, chociaż wnosił on pomysły do jej projekt.

Podstawowe informacje:

  • Data premiery: 1997
  • Gatunek: Platformowa
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: Nintendo 64 (N64)
  • Ilość graczy: 1-2

Film z rozgrywki Yoshi's Story (N64)

Postaw mi kawę na buycoffee.to