Poszukaj swoich ulubionych gier retro w porządku alfabetycznym :)

Gry od niedawna działają na SMARTFONACH - zapraszamy do zabawy :)

Pac-Man 1980 Arcade

Pac-Man 1980 Arcade

Pac-Man to kultowa gra stworzona przez Namco, wydana na automaty arcade w 1980 roku. Jest to jedna z najbardziej znanych i wpływowych gier w historii, gdzie gracze kontrolują postać w postaci żółtej kulki, próbując zjeść wszystkie kropki na planszy, unikając duchów, aby zdobyć jak najwięcej punktów.

A Super Mario Adventure SNES

A Super Mario Adventure

A Super Mario Adventure to bardzo przyjemny hack Super Mario World stworzony przez GammaV. Znajdziemy tu bardzo dużo nowej grafiki, świetnie zaprojektowane levele, zupełnie nową muzykę jak i zremiksowane kawałki i wiele innych atrakcji. Warto sprawdzić! Gra jest dość łatwa, początkujący odnajdą się dość łatwo.

ActRaiser SNES

ActRaiser

ActRaiser to unikalna gra, która łączy w sobie elementy akcji platformowej z elementami city buildera. Gracz wciela się w postać Boga, który musi przywrócić pokój i cywilizację na ziemi. Gra składa się z dwóch głównych trybów rozgrywki: trybu akcji i trybu strategicznego.

Fester's Quest NES

Addams Family Fester's Quest

Fester's Quest to nietypowa gra, która osadza graczy w świecie popularnej rodziny Addamsów. Wcielają się w postać wujka Festera, który staje do walki z inwazją obcych na rodzinne miasto Addamsów. Gra łączy elementy strzelanki z akcją, oferując wyjątkową i czasami trudną rozgrywkę. Gra jest nieliniowa oraz oferuje cykl dobowy.

Advanced Wars 1 GBA

Advance Wars 1

Rozgrywka w Advance Wars polega na planowaniu i wykonaniu ruchów turowych na mapie bitewnej. Gracz kontroluje swoje jednostki i musi wykorzystać ich umiejętności oraz teren, aby pokonać przeciwnika. Każda jednostka ma swoje mocne i słabe strony oraz specjalne zdolności, które mogą być wykorzystane w walce.

Adventures in the Magic Kingdom NES

Adventures in the Magic Kingdom to gra przygodowa stworzona przez Capcom dla platformy NES. Gracz wciela się w postać odwiedzającego park Magic Kingdom, gdzie musi przejść przez różne atrakcje i rozwiązywać zagadki, aby zdobyć Magic Key i uratować wielką paradę.

Aladin unlicensed NES

Aladdin stworzony przez Hummer Team, to demake gry Capcom z konsoli SNES z 1993 roku, i jest to gra lepsza pod każdym względem od oficjalnej wersji Aladdin na NES. Zawiera wszystkie etapy ze SNES, rozgrywka jest zbliżona do oryginalnej gry.

Alien 3 SNES

Akcja Alien 3 rozgrywa się na więziennej kolonii Fiorina 161, gdzie gracz wciela się w postać Ellen Ripley. Ripley odkrywa, że kolonia została zaatakowana przez obce stworzenia, a więźniowie padli ofiarą bestialskich potworów. Ripley musi nie tylko przetrwać, ale również powstrzymać rozprzestrzenianie się obcych i odnaleźć sposób na ucieczkę z kolonii.

Alien 3 Megadrive / Genesis

Akcja Alien 3 osadzona jest po wydarzeniach przedstawionych w filmie "Alien 3". Gracz wciela się w rolę Ellen Ripley, która zostaje uwięziona na więziennej kolonii pełnej Obcych. W środku tego klaustrofobicznego środowiska, Ripley musi nie tylko przeżyć ataki obcych, ale również odkryć tajemnice związane z ich obecnością na kolonii.

Alisia Dragoon Genesis Megadrive 1992

W Alisia Dragoon wcielasz się w postać młodej czarodziejki o imieniu Alisia, która wyrusza na niebezpieczną misję, aby pomścić śmierć swojego ojca i ocalić świat przed siłami zła.

Altered Beast Megadrive / Genesis

Urocza gra sportowa, która przenosi graczy do kolorowego świata znanych postaci z popularnych kreskówek "Tiny Toon Adventures."

Animaniacs Megadrive / Genesis 1994

W grze wcielasz się w postać jednego z trzech bohaterów: Yakko, Wakko lub Dot, którzy postanowili otworzyć sklep z popkulturowymi pamiątkami, aby zbliżyć się do swoich ulubionych gwiazd filmowych.

Animaniacs 1994 SNES

Gracz kontroluje trójkę postaci: Yakko, Wakko i Dot, które muszą odnaleźć 24 strony scenariusza filmowego, który został skradziony przez Braina. Gra oferuje pięć poziomów, które odzwierciedlają różne gatunki filmowe.

Antarctic Adventure

Ciekawa i wciągająca gierka w której kierujemy pingwinem śmigającym po bezdrożach lodowców antarktycznych. Jest to pozycja łącząca w sobie cechy gry platformowej ale przede wszystkim wyraźne są tutaj elementy charakterystyczne dla gier wyścigowych.

Apidya Amiga 1992

Gra opowiada historię Ikuro, którego żona Yuri została otruta przez Hexaae, złego pana czarnej magii. Ikuro używa magii, aby przemienić się w śmiertelnie niebezpieczną pszczołę i przysięga znaleźć antidotum dla Yuri i zemścić się na Hexaae.

Archon NES 1989

Archon to unikalna gra, która łączy w sobie elementy szachów, gry strategicznej i zręcznościowej. Gracze kontrolują frakcje Światła oraz Ciemności, które rywalizują o kontrolę nad planszą, na której toczy się starcie.

Army of Ages (Age of War 3)

Army of Ages, znane również jako Age of War 3, to ekscytująca gra typu tower defense i strategiczna, której akcja rozgrywa się na przestrzeni różnych epok historycznych. Gracz wciela się w dowódcę armii, który musi przewodzić swoim oddziałom w walce przeciwko wrogim siłom obcych, rozwijając jednocześnie swoją cywilizację poprzez wieki.

Asterix 1993 SNES

Asterix na konsolę SNES to gra platformowa oparta na popularnej serii komiksów o przygodach niezwyciężonych Gallów autorstwa René Goscinnego i Alberta Uderzo. Gracze wcielają się w postać Asterixa, małego, ale niezwykle silnego Gala, który musi stawić czoła armii rzymskich legionistów aby ocalić porwanego Obelixa.

Asterix 1993 NES

W grze Asterix gracz kontroluje niskiego i wąsatego Galla, który musi przejść przez poziomy zlokalizowane na terenie całej Europy, walcząc po drodze z Rzymianami i różnymi agresywnymi zwierzętami, aby uratować swojego przyjaciela Obeliksa przed rzuceniem lwom na pożarcie przez Cezara. Akcja gry rozgrywa się w 50 p.n.e.

Asterix & Obelix 1995 SNES

Asterix & Obelix to gra platformowa na podstawie popularnej francuskiej serii komiksowej o przygodach dwóch nieustraszonych Galów. Gracze wcielają się w Asterixa lub Obelixa, którzy muszą pokonać rzymskich żołnierzy, aby ocalić swoją wioskę przed Cezarem. Gra charakteryzuje się zabawnym stylem, kolorową grafiką i poziomami inspirowanymi komiksem.

Asterix & Obelix: Bash them All! GBA

Gra oferuje dwie różne przygody: “Asterix and Obelix” oraz "Asterix and Cleopatra". Gracze mogą sterować Asterixem, małym bohaterem Galów, lub Obelixem, dostawcą menhirów. Niezależnie od wyboru postaci, zadanie jest takie samo: przebić się przez legiony Cezara, odsyłając je z powrotem do Rzymu.

Asterix and the Power of The Gods Genesis / Megadrive

Asterix and the Power of The Gods to gra platformowa wydana na konsolę Sega Genesis/Mega Drive. Bazując na popularnych komiksie "Asterix and the Chieftain’s Shield" i animacjach z serii Asterix, gra przenosi graczy do świata Galów, oferując pełne humoru przygody z kultowymi postaciami.

Astyanax NES

Wraz z magicznym toporem, Astyanax musi stawić czoła niebezpieczeństwom i ocalić królestwo przed potężnymi siłami zła.

Banana Prince

Gracze wcielają się w rolę tytułowego Banana Prince'a, księcia pochodzącego z krainy owoców. Zły pieprzowy smok skradł artefakty ważne dla mieszkańców Bananowej Wyspy.

Banjo-Kazooie N64

Gra przenosi graczy do kolorowego i uroczego świata, w którym wcielają się w postać lekkomyślnego niedźwiedzia Banjo i jego towarzysza, pyskatego dzięcioła o imieniu Kazooie. Razem próbują pokrzyżować plany złej Gruntilda, która chce stać się najpiękniejszą wiedźmą na świecie, aby to zrobić, zamierza porwać piękną siostrę Banjo, Tooty.

Banjo-Tooie N64

Tym razem gracze ponownie wcielają się w niedźwiedzia Banjo i jego towarzysza, ptaka Kazooie, którzy muszą stawić czoła nowemu złowrogiem - siostrze Gruntildy, Mingella. Mingella przywraca Gruntildę do życia, co stawia świat przed nowym zagrożeniem.