Apidya

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Apidya online

Opis gry

Apidya to gra typu "shoot 'em up" , która została opracowana przez niemieckie studio Kaiko i wydana przez Play Byte w 1992 roku na Amigę. Była to druga gra stworzona przez Kaiko. Gra przenosi graczy do świata pełnego niebezpieczeństw, w którym wcielają się w postać pszczoły, która staje do walki przeciwko inwazji wrogich owadów i stara się ocalić swoją żonę.

Fabuła

Gra opowiada historię Ikuro, którego żona Yuri została otruta przez Hexaae, złego pana czarnej magii. Ikuro używa magii, aby przemienić się w śmiertelnie niebezpieczną pszczołę i przysięga znaleźć antidotum dla Yuri i zemścić się na Hexaae.

Rozgrywka

Gracz kontroluje pszczołę zdolną do wystrzeliwania wielu pocisków, które mogą uszkodzić lub zniszczyć cele wrogów. Gra korzysta z systemu paska power-up, zapoczątkowanego przez Gradius. Zniszczone wrogowie czasami zostawiają power-up w postaci czerwono-żółtego kwiatka. Gracz może zbierać te kwiatki i aktywować nowe bronie i ulepszenia.

Gra składa się z pięciu tematycznych poziomów: łąki, stawu, kanalizacji pełnej zmutowanych wrogów, bio-technologicznej maszyny i ostatniego poziomu, na którym gracz musi stawić czoła pięciu końcowym bossom.

Ciekawostka

Apidya została opracowana przez trzyosobowy zespół w ciągu dwóch lat. Zespół ciągle zmagał się z problemami finansowymi podczas tworzenia gry. Aby zdobyć potrzebne fundusze, twórcy musieli stworzyć kilka szybkich gier, które sprzedawali magazynom.

Graj online

Zagraj online w klasyczną grę Apidya na platformie Amiga. Przejmij kontrolę nad pszczołą i staw czoła inwazji wrogich owadów, ratując swoją królową. Wybieraj spośród różnych rodzajów broni i pokonuj hordy wrogów w tej dynamicznej strzelance zręcznościowej. Współpracuj z innym graczem i ciesz się wspólną rozgrywką.

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 1992
  • Gatunek: Strzelanka, Zręcznościowa
  • Wydawca: Kaiko / Play Byte
  • Platforma: Amiga
  • Ilość graczy: 1-2 (tryb współpracy)

Film z rozgrywki Apidya (Amiga)

Postaw mi kawę na buycoffee.to