Dyna Blaster

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Dyna Blaster online

Opis gry

Dyna Blaster, znana również jako "Bomberman", to klasyczna gra arcade, która zdobyła ogromną popularność na różnych platformach. Gra została wydana w 1991 roku przez Hudson Soft. Gra była dostępna na C64, Amiga, Atari ST i PC. W grze mogło uczestniczyć jednocześnie do 5 graczy (na C64 do 3 graczy).

Fabuła

Czarny kosmita porwał ukochaną Bombermana i zabrał ją do swoich komnat w zamku, daleko poza jego zasięgiem, przez rzeki, lasy i góry. Zadaniem Bombermana jest uratowanie jej, walcząc z morzem wrogów, mając do dyspozycji tylko bomby.

Gracze wcielają się w postać Bombamana, małego bohatera w czerwonym kombinezonie, który musi pokonać przeciwników, rozbijając na planszy różnego rodzaju przeszkody i wysadzając ściany za pomocą bomb. Celem gry jest pokonanie wrogów oraz zdobycie klucza, który otwiera drzwi prowadzące na kolejny poziom.

Rozgrywka w Dyna Blaster jest pełna pułapek i strategii. Gracze muszą planować swoje ruchy uważnie, aby uniknąć eksplozji własnych bomb oraz wyeliminować wrogów. Możliwość zbierania różnych przedmiotów, takich jak bomby z większym zasięgiem wybuchu czy szybsze przemieszczanie się, dodaje głębi rozgrywce i pozwala na dostosowanie stylu gry do własnych preferencji.

Tryb wieloosobowy to istna gratka dla rozgrywek z przyjaciółmi. Gracze mogą rywalizować ze sobą na różnych planszach, próbując wyeliminować się nawzajem i zdobyć przewagę. To w Dyna Blaster wieloosobowa rozgrywka jest niezwykle emocjonująca i może dostarczyć wiele godzin zabawy.

Ciekawostka

Gra była europejską wersją czterech różnych gier z serii Bomberman: Bomberman (TurboGrafx-16, MS-DOS, Amiga i Atari ST), Bomberman (Arcade), Bomberman II (NES), Atomic Punk (Game Boy). Gra Bomberman została przemianowana na Dyna Blaster ze względu na skojarzenia oryginalnej nazwy z zamachami terrorystycznymi w mediach głównego nurtu w Europie.

Podstawowe informacje o Dyna Blaster

  • Data premiery: 1992
  • Gatunek: Zręcznościowa, Arcade
  • Wydawca: Hudson Soft
  • Platforma: Amiga
  • Ilość graczy: 1-2 (tryb wieloosobowy)

Graj online

Zagraj online w klasyczną grę Dyna Blaster (znana również jako "Bomberman") na platformie Amiga. Przeżyj emocje związane z wybuchami bomb, rywalizacją z wrogami i przyjaciółmi oraz zdobywaniem kluczy na różnych planszach. Rozegraj pojedynki z innymi graczami i odkryj uroki tej klasycznej zręcznościowej gry w swojej przeglądarce na smartfonie i komputerze.

Film z rozgrywki Dyna Blaster (Amiga)

Postaw mi kawę na buycoffee.to