Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara online

Opis gry

Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara to gra typu beat 'em up wydana na automaty arcade, stworzona przez Capcom jako sequel do "Dungeons & Dragons: Tower of Doom". Bazuje na fikcyjnym świecie Dungeons & Dragons pełnym smoków, magii i dzielnych wojowników, oferując graczom emocjonujące przygody, epickie walki oraz możliwość eksploracji w świecie fantasy.

Fabuła gry

Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara to sequel gry "Dungeons & Dragons: Tower of Doom"¹. Dwa lata po tym, jak bohaterowie pokonali Arch Lich Deimosa, pojawiło się nowe zagrożenie - potężna czarodziejka Synn, która knuje plan podboju Republiki Darokin.

Rozgrywka

Gracze wybierają jedną z kilku dostępnych postaci, z każdą z nich posiadającą unikalne umiejętności i zdolności. Podczas podróży przez różne lokacje, gracze walczą z hordami wrogów, zbierają skarby, zdobywają doświadczenie oraz wykorzystują magię i broń, aby przetrwać w licznych starciach.

Gra łączy rozgrywkę side-scrolling beat 'em up z niektórymi aspektami gier RPG. Shadow over Mystara ma wiele mechanik gry, które nie są powszechne w grach arcade, takie jak znalezienie i wyposażenie w nowy sprzęt oraz zdobywanie nowych czarów, gdy gracz zdobywa doświadczenie. Gracze mogą korzystać z dużej różnorodnośći broni i zbroi, chociaż ten wybór jest ograniczony przez klasę postaci, którą wybierają gracze. W grze jest również wiele magicznych i ukrytych przedmiotów, z których wiele jest całkowicie nieznanych dla typowego gracza video. To, wraz z dodaniem wielu zakończeń i rozwidlających się ścieżek, daje grze dużą możliwość ponownego zagrania i przyczyniło się do powstania kultu wśród fanów gatunku.

W Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara dostępne są cztery oryginalne postacie z poprzednika, "Dungeons & Dragons: Tower of Doom" (Kleryk, Krasnolud, Elf i Wojownik), a Shadow of Mystara dodaje Złodzieja i Maga do wyboru postaci gracza. Co więcej, dzięki uwzględnieniu dwóch oddzielnych wersji zestawu sprite'ów każdej postaci, gra pozwala na wybranie tej samej postaci przez dwóch graczy (w Tower of Doom każda z postaci mogła być wybrana tylko raz), co efektywnie daje grze 12 "różnych" postaci do wyboru. Dwóch Kleryków i dwóch Magów mają również subtelne różnice w swoich księgach czarów.

Cechy gry

  • Wybór postaci: Gracze mogą wybrać spośród różnorodnych postaci z unikalnymi umiejętnościami, takimi jak wojownik, mag, łowca, krasnolud i inne.
  • Wieloosobowa rozgrywka: Gra oferuje tryb współpracy dla kilku graczy, co umożliwia wspólną walkę z wrogami.
  • Elementy RPG: Gracze zdobywają doświadczenie, zbierają przedmioty oraz wybierają ścieżki w celu rozwoju postaci.

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 1996 rok
  • Gatunek: Beat 'em up, RPG
  • Wydawca: Capcom
  • Platforma: Automaty arcade
  • Ilość graczy: Do 4 graczy (w zależności od konfiguracji automatu)

Rozgrywka z Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara (Arcade)

Postaw mi kawę na buycoffee.to