Street Fighter II: The World Warrior Arcade

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Street Fighter II: The World Warrior Arcade online

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 1991
  • Gatunek: Bijatyka
  • Wydawca: Capcom
  • Platforma: Arcade
  • Ilość graczy: 1-2 (vs)

Opis gry

Street Fighter II: The World Warrior to bijatyka stworzona przez firmę Capcom. To kultowa gra arcade, która zrewolucjonizowała gatunek gier walki w latach 90-tych. Gracze muszą opanować kombinacje klawiszy, aby wykonywać potężne ataki specjalne, takie jak legendarny "Hadoken" czy "Shoryuken".

Gracze wybierają jednego z kilku dostępnych wojowników i rywalizują w turnieju walk ulicznych na całym świecie. Każda postać ma swoje unikalne umiejętności, ruchy specjalne i styl walki. Celem jest pokonanie wszystkich przeciwników, w tym potężnego bossa, M. Bisona, i zostanie mistrzem turnieju.

Zawodnicy

Street Fighter II: The World Warrior wprowadziło do gier walki wielość postaci do wyboru, z różnymi stylami walki i pochodzeniem. Każdy z wojowników ma własną historię i motywację do udziału w turnieju.

Gracze mogli wybierać jednego z ośmiu wojowników z całego świata (japońskich mistrzów sztuk walki Ryu i Ken z poprzedniej części, japońskiego zapaśnika sumo E. Hondę, chińską mistrzynię sztuk walki Chun-Li, brazylijskiego potwora Blankę, rosyjskiego zawodowego zapaśnika Zangiefa, amerykańskiego byłego operatora sił specjalnych Guile'a i indyjskiego mistrza jogi Dhalsima).

Street Fighter II: The World Warrior oferuje różnorodne lokacje, na których toczą się walki, w tym uliczne dzielnice, japońskie świątynie i chińskie dachy.

Owoce sukcesu

Gra była tak popularna, że doczekała się licznych aktualizacji w latach 90-tych począwszy od Street Fighter II': Champion Edition kończąc na Street Fighter II: Turbo. Gra została również przeportowana konsole domowe np. SNES.

Sukces gry zaowocował również powstaniem zarówno japońskiego filmu animowanego (który później miał swoją własną grę) i amerykańskiego filmu aktorskiego (bardzo słabego), dwóch seriali animowanych (japoński Street Fighter II V i amerykański Street Fighter) oraz adaptacji pinballa stworzonej przez Gottlieba.

Na całym świecie sprzedano ponad 200 000 automatów do gier i 15 milionów jednostek oprogramowania we wszystkich wersjach Street Fighter II, generując szacunkowe przychody na poziomie 10 miliardów dolarów, co czyni go jedną z trzech najbardziej dochodowych gier wideo wszech czasów do 2017 roku i najlepiej sprzedającą się grą walki do 2019 roku. Sprzedano ponad 6,3 miliona kartridży SNES Street Fighter II, co czyni go najlepiej sprzedającą się pojedynczą grą Capcomu przez następne dwie dekady, ich najlepiej sprzedającą się grą na pojedynczej platformie i najwyżej sprzedającą się grą third-party na SNES

Graj online

Zagraj online w klasyczną bijatykę "Street Fighter II: The World Warrior" wydaną przez Capcom w 1991 roku na automaty arcade. Wybierz swojego ulubionego wojownika i zmierz się z innymi graczami w emocjonujących pojedynkach.

Film z rozgrywki gry Street Fighter II: The World Warrior