Battlezone

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Battlezone

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1983
  • Gatunek: Strzelanka, symulator czołgu
  • Ilość graczy: 1 - 2
  • Wydawca: Atari, Inc.
  • Platforma: Atari 2600

Wprowadzenie do rozgrywki

Battlezone to klasyczna gra, która była jednym z pierwszych symulatorów czołgu w historii gier komputerowych. Gracze wcielają się w operatora czołgu i stają do walki na polu bitwy przeciwko wrogim pojazdom w trójwymiarowym otoczeniu. Battlezone to gra wideo na konsolę Atari 2600 wydana w 1983 roku przez Atari, Inc. Jest to konwersja popularnej gry arcade o tej samej nazwie, wydanej w 1980 roku.

Rozgrywka i cel gry

W Battlezone celem gracza jest eliminacja wrogich czołgów i innych pojazdów, które pojawiają się na horyzoncie. Gracze mogą obracać swój czołg i poruszać się po terenie, unikając pocisków przeciwników i strzelając do nich z własnej armaty. Gra oferuje realistyczny efekt trójwymiarowego otoczenia, co było niemałym przełomem w tamtych czasach. Gra jest przedstawiona w grafice wektorowej, co oznacza, że obiekty na ekranie są tworzone za pomocą linii i kształtów geometrycznych. Gracz widzi pole bitwy z perspektywy pierwszej osoby, z kokpitu czołgu. Sterowanie odbywa się za pomocą gałek do sterowania ruchem czołgu i celowania armatą.

Tryb dwuosobowy

Battlezone umożliwia również rozgrywkę w trybie dwuosobowym, gdzie gracze mogą rywalizować ze sobą, próbując zdobyć jak najwięcej punktów za zniszczenie wrogów. To dodaje element rywalizacji i zabawy dla dwóch graczy.

Podsumowanie

Battlezone to ikona w świecie gier komputerowych, która wprowadziła innowacyjną grafikę trójwymiarową na konsolę Atari 2600. Gra oferuje prostą, ale zarazem wciągającą rozgrywkę, w której gracze walczą jako operatorzy czołgów na polu bitwy. Jeśli szukasz klasycznej strzelanki z ducha retro-gier, to "Battlezone" na Atari 2600 jest grą, którą warto poznać. Battlezone została pozytywnie przyjęta przez krytyków i graczy za swoją realistyczną grafikę i wymagającą rozgrywkę. Gra była popularna zarówno na automatach, jak i na konsoli Atari 2600. W późniejszych latach doczekała się wielu sequeli i remake'ów na różnych platformach.

Battlezone - gameplay

Postaw mi kawę na buycoffee.to