Frogger

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Frogger

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1982
  • Gatunek: Zręcznościowa, arcade
  • Ilość graczy: 1 - 2
  • Wydawca: Sega, Parker Brothers
  • Platforma: Atari 2600

Rozgrywka i cel gry

W Frogger zadaniem gracza jest przewiezienie pięciu żab przez niebezpieczne przeszkody, aby przedostać je na drugą stronę rzeki. Żaba zaczyna na dole ekranu i porusza się w górę, aby przejść przez poziomą drogę z szybkimi samochodami, ciężarówkami i buldożerami. Gracz musi przeprowadzić żabę między przeciwnymi pasami ruchu, aby uniknąć zostania zabitym na drodze, co skutkowałoby utratą jednego życia. Pas zieleni oddziela drogę od śmiertelnej rzeki z kłodami, aligatorami i żółwiami, wszystkie poruszające się poziomo. Gracz musi również przeprowadzić żabę przez rzekę, unikając ugryzienia lub utonięcia. Jasno zabarwiona samica żaby czasem znajduje się na kłodzie i może być wzięta za dodatkowe punkty. Góra ekranu zawiera pięć domów dla żab, które są bezpiecznymi miejscami docelowymi dla każdej żaby. Czasem zawierają one bonusowe dobre owady lub zabójcze aligatory.

Poziomy trudności

Frogger oferuje rosnący poziom trudności, w którym ruch uliczny i rzeka stają się coraz bardziej wymagające. Przeszkody poruszają się szybciej, a rzeka staje się bardziej rwąca. To sprawia, że gra pozostaje wyzwaniem nawet dla doświadczonych graczy.

Tryb dwuosobowy

W Frogger istnieje także tryb dwuosobowy, w którym gracze mogą rywalizować ze sobą, próbując osiągnąć lepszy wynik. To dodaje element rywalizacji i zabawy dla dwóch graczy. Gra się na zmianę.

Frogger Atari 2600 - gameplay

Postaw mi kawę na buycoffee.to