Jungle Hunt

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Jungle Hunt

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1983
  • Gatunek: Platformowa
  • Ilość graczy: 1 - 2 (na zmianę)
  • Wydawca: Taito
  • Platforma: Atari 2600

Wprowadzenie do rozgrywki

Jungle Hunt to klasyczna gra zręcznościowa wyprodukowana przez Taito, która przenosi graczy w dzikie i niebezpieczne dżungle. Gra została pierwotnie wydana przez firmę Taito i stanowi wyzwanie dla wszystkich poszukiwaczy przygód. Wcielisz się w postać podróżnika, który musi pokonać różne przeszkody i niebezpieczeństwa, aby uwolnić ukochaną. Początkowo została wydana jako Jungle King, ale szybko została zmodyfikowana i ponownie wydana jako Jungle Hunt z powodu sporu o prawa autorskie dotyczące podobieństwa postaci gracza do Tarzana. Wersje domowe Jungle Hunt zostały wydane przez Atari, Inc., czasem pod marką Atarisoft, na Apple II, Atari 2600, Atari 5200, rodzinę Atari 8-bit, ColecoVision, Commodore 64, VIC-20 i kompatybilne z IBM PC.

Plansze - sceny

Rozgrywka w Jungle Hunt jest podzielona na cztery sceny, które mają różne cele. W scenie pierwszej odkrywca musi huśtać się na lianach, naciskając klawisz akcji, gdy dwie liany są wystarczająco blisko siebie. W drugiej scenie odkrywca musi przepłynąć rzekę pełną krokodyli. W trzeciej scenie odkrywca musi unikać różnej wielkości głazów toczących się i odbijających w jego stronę, gdy biegnie w górę wulkanu. W końcowej scenie odkrywca musi unikać kanibali, próbując uratować kobietę opuszczaną do płonącego kociołka. Po uratowaniu kobiety pojawia się napis „Gratulacje!”, a następnie „Kocham Cię!!!” i scena, w której kobieta całuje odkrywcę. Dalsza rozgrywka powtarza plansze z większym stopniem trudności.

Jungle Hunt 2600 - gameplay