Henry's House

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Henry's House online

Henry’s House to gra platformowa, która została opracowana przez Chrisa Murraya dla rodziny komputerów 8 bitowych - Atari i Commodore 64. Wersja na C64 została wydana przez English Software w 1984 roku. Gra, wyprodukowana w Wielkiej Brytanii, jest luźno oparta na księciu Henryku z Walii, który był wtedy niemowlęciem.

W grze Henry’s House gracz steruje Henry’m podczas pokonywania pokojów. Każdy pokój jest wypełniony śmiertelnie niebezpiecznymi przedmiotami domowego użytku, takimi jak: szczoteczki do zębów, tostery, czajniki i ekspresy do kawy. Dotknięcie jednego z tych przedmiotów zabija Henry’ego. Spadek ze zbyt dużej wysokości ma podobny efekt.

Celem jest dotarcie do wyjścia z każdego pokoju. Aby to zrobić, Henry musi znaleźć klucz, który pojawia się tylko po wykonaniu pewnej konkretnej akcji, i zebrać wszystkie przedmioty, które są rozrzucone po pokoju.

Gra Henry’s House otrzymała pozytywne recenzje. Bob Powers ocenił grę w magazynie Atari User na 9, podkreślając świetną grafikę i doskonały stosunek jakości do ceny. Bob Chappell również chwalił grę w swojej recenzji dla Personal Computer News. Stwierdził: "Grafika i animacje są absolutnie super. Jest dużo różnorodnych, doskonałych efektów dźwiękowych, a różne wyzwania sprawiają, że to jest gra, której nie można przegapić".

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1984
  • Gatunek: Platformowa, Zręcznościowa
  • Ilość graczy: 1
  • Wydawca: Codemasters/Camerica
  • Platforma: Commodore 64

Gameplay z gry Henry's House na C64

Postaw mi kawę na buycoffee.to