Mayhem in Monsterland

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Mayhem in Monsterland online

Mayhem in Monsterland to gra platformowa wydana w 1993 roku na Commodore 64 przez Apex Computer Productions. Głównym bohaterem gry jest “Mayhem”, szybki niczym Sonic żółty dinozaur. Jego celem jest przemiana swojego świata z smutnego na szczęśliwy, eliminując po drodze potwory.

Fabuła

Fabuła Mayhem in Monsterland opowiada o dinozaurze-magiku Theo Saurusie, który pewnego dnia popełnił błąd podczas praktykowania zaklęcia. Przemienił on krainy Jellyland, Pipeland, Spottyland, Cherryland i Rockland w smutne miejsca, pozbawione kolorów i radości z życia. Theo zaczął mieszkać w ukrytej jaskini, aby uniknąć gniewu innych potworów, aż pewnego dnia odkrył go bohater historii, Mayhem. Mayhem obiecał przynieść Theo potrzebny magiczny pył, aby przemienić Monsterland z powrotem w szczęśliwe miejsce.

Rozgrywka

W każdym etapie musimy najpierw zebrać magiczny pył z pokonanych wrogów. Wrogów można zabić na dwa sposoby. Można na nich skakać jak w Mario. Później, po uzyskaniu mocy błyskawicy, wrogów można również atakować specjalnym atakiem. Potwory nie zawsze są łatwe do pokonania, ponieważ niektóre mają kolce, a inne muszle. Gracz musi znaleźć miękkie miejsca na takich wrogach, aby ich pokonać. Po pokonaniu wszystkich wrogów gra radosna melodia a kraina znów jest kolorowa i pełna szczęścia. W drugiej części etapu rozpoczyna się wyścig z czasem, zbieramy gwiazki i kierujemu się w stronę wyjścia.

W grze znajdziemy też specjalne power upy, takie jak gwiazdka nieśmiertelności czy dodatkowe życia.

Gra Mayhem in Monsterland otrzymała pozytywne recenzje. Zdobyła 97% w Commodore Force i 100% w Commodore Format, które śledziły rozwój gry.

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1993
  • Gatunek: Platformowa
  • Ilość graczy: 1
  • Wydawca: Apex Computer Productions
  • Platforma: Commodore 64

Gameplay z gry Mayhem in Monsterland na C64

Postaw mi kawę na buycoffee.to