Robbo

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Robbo online

W grze Robbo gracz kontroluje tytułowego małego robota przez serię 76 planet, każda z nich jest pionowo przewijanym labiryntem wypełnionym różnymi obiektami i przeszkodami. Celem każdego poziomu jest zebranie ustalonej liczby śrub rozrzuconych po całym terenie (na mapie mogą być dodatkowe śruby, a śruby można również zdobyć z generatorów losowych przedmiotów), a następnie dotarcie do kapsuły, która zabiera robocika na następną planetę. W drodze Robbo musi unikać śmiertelnych przeszkód, które obejmują poruszające się stworzenia, wieże laserowe i duże magnesy.

W Robbo można znaleźć różne przedmioty - klucze, które otwierają drzwi, pociski, które zabijają wrogów i niszczą nieprzebyte ściany z gruzu, skrzynie, które można przesuwać, bomby, które wybuchają po ostrzale, i lustra, które teleportują bohatera po poziomie.

Polska gra

Gra Robbo została zaprojektowana i zaprogramowana przez polskiego programistę Janusza Pelca w 1989 roku. Była to pierwsza produkcja firmy Laboratorium Komputerowe Avalon, którą założył razem ze swoim szkolnym kolegą Tomaszem Pazdanem w tym samym roku w Rzeszowie; obaj mieli wtedy 19 lat i właśnie zdali maturę. Wersja demo gry również została opublikowana jako reklama zarówno gry, jak i firmy, zawierała 4 unikalne poziomy i podawała adresy dystrybutorów oprogramowania Avalon, którzy sprzedawali "Robbo".

Kody

Podczas startu gry na ekranie wyświetla się instrukcja gry zawierająca fabułę oraz mechaniki. Po odczytaniu gry wpisujemy na klawiaturze imię i nazwisko autora oddzielone spacją: „JANUSZ PELC". Dzięki temu trickowi można mieć od początku 80 żyć co znacznie ułatwia grę.

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1989
  • Gatunek: Platformowa
  • Ilość graczy: 1
  • Wydawca: LK Avalon
  • Platforma: Commodore 64

Gameplay z gry Robbo na C64

Postaw mi kawę na buycoffee.to