Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban online

Opis gry

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban na platformę Game Boy Advance to adaptacja znanego bestsellerowego cyklu książek autorstwa J.K. Rowling, przenosząca magię świata Harry’ego Pottera do świata gier wideo. Gracz wciela się w postać Harry'ego Pottera oraz innych bohaterów z serii, eksplorując i rozwiązując zagadki w magicznym świecie Hogwartu. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban to gra na konsolę Game Boy Advance (GBA), wydana w 2004 roku przez EA Games. Gra została opracowana przez Griptonite Games i jest kontynuacją gry "Harry Potter and the Chamber of Secrets" dla Game Boy Color.

Fabuła gry

Akcja gry toczy się wokół trzeciego roku nauki Harry'ego Pottera w Hogwarcie, w którym to szkole tajemniczy więzień Azkabanu, Syriusz Black, ucieka z więzienia. Fabuła obejmuje czas od podróży Harrego pociągiem do Hogwartu, aż do końca roku szkolnego. Harry i jego przyjaciele Ron i Hermiona podejmują się odkrycia tajemnicy związków między Syriuszem a przeszłością Pottera. Gracz wraz z nimi eksploruje tereny Hogwartu, walcząc z potworami, rozwiązując zagadki i odkrywając sekrety szkoły magii.

Rozgrywka

W grze Harry Harry Potter and the Prisoner of Azkaban na GBA, gracz przemierza różne lokacje związane z serią książek, wykonując zadania, zbierając przedmioty, walcząc z wrogami i rozwiązując łamigłówki. Można odkryć nowe zaklęcia, które są kluczowe dla eksploracji i przejścia kolejnych poziomów. System walki, jak również używanie różdżki do rzucania zaklęć, jest często wykorzystywany w rozgrywce.

W Harry Potter and the Prisoner of Azkaban przejmujesz kontrolę nad wszystkimi trzema postaciami - Harrym Potterem, Ronem Weasleyem i Hermioną Granger. Twoim zadaniem jest uczęszczanie na zajęcia, walka z bossami i przetrwanie kolejnego roku w Hogwarcie.

Gra oferuje podobną do poprzedniej części rozgrywkę opartą na turach, z dodatkowymi elementami układanek. W walkach turowych Harry i jego przyjaciele muszą używać odpowiednich czarów i przedmiotów, aby pokonać swoich wrogów. Każda postać ma również kilka unikalnych specjalnych ataków. Natomiast eksploracja odbywa się w czasie rzeczywistym.

Podsumowanie

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban jest fantastyczna dla fanów serii Harry Potter, a także dla miłośników gier RPG, podobnych do serii Final Fantasy. Jest to dobra gra, aby zaspokoić swoje pragnienie Harry'ego Pottera, jeśli szukasz czegoś więcej po przeczytaniu książek, obejrzeniu filmów i fanfiction.

Cechy gry

  • Adaptacja książki: Gra opiera się na wydarzeniach i lokacjach z trzeciego tomu serii książek Harry Potter.
  • Interaktywna eksploracja Hogwartu: Gracz może odkrywać szkołę magii i uczęszczać na różne lekcje, walcząc z potworami i rozwiązując zagadki.
  • Różnorodność postaci: Możliwość sterowania różnymi postaciami z serii książek, każda z unikalnymi umiejętnościami.

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 25 maja 2004
  • Gatunek: Akcja, przygodowa
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Platforma: Game Boy Advance
  • Ilość graczy: 1

Film z rozgrywki Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (GBA)

Postaw mi kawę na buycoffee.to