Dune: The Battle for Arrakis

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Dune: The Battle for Arrakis online

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1994
  • Gatunek: Strategiczna gra czasu rzeczywistego (RTS)
  • Wydawca: Virgin Interactive
  • Platforma: Sega Genesis / Mega Drive
  • Ilość graczy: 1

Opis gry

Dune: The Battle for Arrakis, znana także jako Dune II, to klasyczna gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS) osadzona w świecie science fiction stworzonym przez Franka Herberta w serii książek "Diuna". Gra została wydana na konsolę Sega Genesis / Mega Drive w 1993 roku i szybko zdobyła uznanie fanów gatunku.

Gracze wcielają się w dowódcę jednej z trzech frakcji: Atreides, Harkonnen lub Ordos , i walczą o kontrolę nad planetą Arrakis, znanej również jako Diuna. Celem gry jest zbieranie cennego surowca znanego jako "spice" (przyprawa) oraz eliminowanie wrogich frakcji. Dune: The Battle for Arrakis to gra, która ustanowiła wiele standardów w gatunku strategii czasu rzeczywistego, takich jak rozbudowane zarządzanie bazą, budowa jednostek i prowadzenie taktycznych bitew.

Fabuła

Spice to narkotyk, który pomaga ludzkości nawigować po kosmosie za pomocą Guild Navigators. Gracze mogą wybrać jedną z trzech frakcji, z których każda ma za zadanie zdobyć kontrolę nad planetą i stać się głównym dostawcą Spice². Trzy frakcje do wyboru to House Atreides, ich główni rywale, House Harkonnen i podstępni Ordos. Każda frakcja ma unikalne jednostki i superbronie, które są dostępne w późniejszym etapie w gry.

Gra oferuje różnorodne jednostki, budynki i technologie do odkrycia, a także epickie bitwy, które wymagają strategicznego myślenia i zręczności w czasie rzeczywistym. Podczas rozgrywki gracze muszą zarządzać surowcem, wytwarzać armie, eksplorować mapę i walczyć. Walka o kontrolę nad Diuną jest niezwykle ekscytująca i pełna wyzwań.

Graj online

Zagraj online w kultową grę Dune: The Battle for Arrakis wydaną w 1993 roku na konsolę Sega Genesis / Mega Drive. Wybierz jedną z frakcji, stwórz swoje imperium na planecie Arrakis i zostań królem spice.

Film z rozgrywki Dune: The Battle for Arrakis