Fantastic Dizzy

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Fantastic Dizzy online

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 1991
  • Gatunek: Platformówka, Przygodowa
  • Wydawca: Codemasters
  • Platforma: Sega Genesis / Mega Drive
  • Ilość graczy: 1

Opis gry

Fantastic Dizzy znany również jako The Fantastic Adventures of Dizzy poza Europą i Australią to gra, która przedstawia przygody sympatycznego jaja z nóżkami o imieniu Dizzy. Gra jest częścią serii "Dizzy," która zdobyła popularność na wielu platformach.

Gracz wciela się w rolę Dizzy'ego i wyrusza w fantastyczną podróż przez różnorodne poziomy, Zły czarodziej Zaks rzucił zaklęcia na Yolkfolk i porwał dziewczynę Dizzy'ego, Daisy. Teraz to od Dizzy'ego zależy odwrócenie czarów Zaks'a i uratowanie Daisy z zamku w chmurach. Rozgrywka skupia się na rozwiązywaniu zagadek, zbieraniu przedmiotów i ich wykorzystywaniu w odpowiednich miejscach.

Fantastic Dizzy zawiera wszystkie 16 postaci z uniwersum Dizzy. Postacie to dobry czarodziej Theodore, pirat Blackheart, strażnik pałacu, książę Clumsy, troll Rockwart, leprechaun Shamus i właściciel sklepu.

W grze Fantastic Dizzy odwiedzisz wiele miejsc, w tym cały kompleks tajnego domu na drzewie Yolkfolk, kopalnię, sąsiednie miasto Keldor, statek piracki, zamek, łąki, Carber Bay, cmentarz i w końcu Zamek Chmur Zaks'a.

Gra jest trudna do sklasyfikowania do konkretnego gatunku: choć na pierwszy rzut oka wydaje się grą platformową, Dizzy jest podatny na wszystkich wrogów, nie mogąc ich eliminować, a zagadki są rozwiązywane poprzez przyniesienie obiektu do lokalizacji (w ten sam sposób jak w grach przygodowych), a także musi zdobyć wszystkie 250 gwiazdek rozrzuconych w grze. Gra może być również postrzegana jako kuliminacja cech wszystkich poprzednich gier, gdzie gracz może znaleźć wiele znajomych zagadek (np. windy, magiczne fasolki) i miejsc (np. kopalnie, głębokie morze), a także kilka mini-gier arcade opartych na starszych grach z serii (jak Bubble Dizzy).

Podczas naszych przygód musimy zebrać 250 gwiazdek, aby uzyskać dostęp do końcowego starcia z Zaksem. Podczas gdy większość gwiazd jest dostępna w regularnych częściach gry, niektóre są umieszczone w mini-grach, co zmusza gracza do przejścia przez nie tyle razy, ile potrzeba do zdobycia wszystkich gwiazd.

Fantastic Dizzy jest uważany za jedną z najważniejszych gier arcade wszech czasów. Do 1994 roku grało w nią szacunkowo 25 milionów osób tylko w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na jej ogromny sukces wydano serię uaktualnionych wersji z dodatkowymi funkcjami i postaciami.

W Fantastic Dizzy szczególną uwagę zwraca dbałość o szczegóły i urocza oprawa graficzna. Gra oferuje również przyjemną ścieżkę dźwiękową, która dodaje uroku rozgrywce.

Graj online

Zagraj online w grę Fantastic Dizzy wydaną w 1991 roku na konsolę Sega Genesis / Mega Drive. Przeżyj przygody sympatycznego jaja Dizzy'ego i pomóż mu w uratowaniu swojej rodziny oraz przyjaciół.

Film z rozgrywki gry Fantastic Dizzy (Sega Genesis / Mega Drive)