Contra 4

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Contra 4 DS

Podstawowe informacje

  • Data wydania: Listopad 2007
  • Gatunek: Strzelanka 2D
  • Wydawca: Konami
  • Platforma: Nintendo DS

Opis gry

Contra 4 to gra akcji 2D wydana przez Konami Digital Entertainment w Stanach Zjednoczonych i opracowana przez WayForward Technologies. Jest to jedenasta odsłona serii Contra i została wydana w Ameryce Północnej 13 listopada 2007 roku na Nintendo DS. Gra ta jest bezpośrednią kontynuacją Contra III: The Alien Wars z 1992 roku na Super NES, w celu uczczenia 20-lecia istnienia serii. Była to pierwsza gra Contra wydana na przenośnej platformie od czasu Operation C z 1991 roku na Game Boy.

Rozgrywka

Rozgrywka opiera się na tej samej mechanice co starsze odsłony Contry, ignorując wiele mechanik wprowadzonych w późniejszych grach i wracając do starej metody zbierania ikon ulepszeń, aby uzyskać nowe bronie. Sterowanie jest podobne do Contra III, w tym możliwość trzymania dwóch broni w ekwipunku gracza. Widok akcji rozciąga się na oba ekrany systemu Nintendo DS, a hak z liną może być używany przez postać gracza do zaczepienia się o poręcze, co pozwala postaci gracza przenieść się z jednego ekranu na drugi. Podobnie jak w wersji arcade Super Contra, gracz może podnieść ten sam power-up dwa razy, otrzymując ulepszoną wersję tej samej broni. Gracz może również odrzucić power-up, pozwalając mu wypróbować nową broń bez tracenia poprzedniej.

Fabuła

Fabuła gry rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach z Contra III: The Alien Wars. Po pokonaniu Red Falcon, nowa jednostka o nazwie "Black Viper" zaczyna atakować rasę ludzką. Bill Rizer i Lance Bean dołączają do Mad Dog i Scorpion, gdy wracają do fikcyjnego archipelagu Galuga koło Nowej Zelandii (miejsce oryginalnej wersji arcade/NES Contra) w misji "ostatecznego" uderzenia.

Wyższy poziom trudności

Contra 4 słynie z wyjątkowo wysokiego poziomu trudności. Gracze muszą być gotowi na wielokrotne wyzwania, śmierci i próby, zanim opanują każdy poziom. To gra dla tych, którzy lubią wyzwania i nie boją się powtarzać poziomów, aby osiągnąć sukces.

Grafika

Gra Contra 4 utrzymuje klasyczny pikselowy styl grafiki, który był charakterystyczny dla poprzednich odsłon serii. Jednak na Nintendo DS możliwe było wprowadzenie efektów 3D, które nadają grze nowoczesny wygląd bez utraty jej korzeni.

Graj online

Zagraj online w grę Contra 4 wydaną w listopadzie 2007 roku na konsolę Nintendo DS w swojej przeglądarce na smartfonie i komputerze.

Film z rozgrywki Contra 4 DS - gameplay

Postaw mi kawę na buycoffee.to