Archon

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Archon Online

Opis gry

Archon to unikalna gra, która łączy w sobie elementy szachów, gry strategicznej i zręcznościowej. Gracze kontrolują frakcje Światła oraz Ciemności, które rywalizują o kontrolę nad planszą, na której toczy się starcie. Gra czerpie inspirację z klasycznej gry planszowej, ale wprowadza dynamiczną walkę w czasie rzeczywistym między jednostkami. W starciu wezmą udział magowie, wojownicy i fantastyczne stworzenia takie jak jednorożce, smoki, feniksy, duchy czy golemy. Bardzo fajna gra dla 2 graczy.

Rozgrywka

W Archon plansza składa się z 9x9 pól, na których znajdują się różne jednostki. Każda jednostka reprezentuje jeden z dwóch przeciwnych żywiołów: światło lub ciemność. Celem gry jest zajęcie pięciu punktów mocy znajdujących się na planszy lub wyeliminowanie wszystkich figur przeciwnika. Osiągnięcie któregokolwiek z tych celów skutkuje wygraną. Gdy jedna figura ląduje na tym samym polu co przeciwna , zaczyna się walka w czasie rzeczywistym na losowej arenie pełnej przeszkód. Istnieje możliwość, że przeciwnicy wyeliminują się jednocześnie. Walki między jednostkami odbywają się w czasie rzeczywistym, a gracze osobiście kontrolują swoje jednostki w starciach. Każda jednostka ma unikalne umiejętności i statystyki - ilość życia, szybkość ruchu, siła oraz zasięg ataku i zdolności dodatkowe takie jak latanie co pozwala na omijanie przeszkód terenowych.

Tryb wieloosobowy

Najciekawszą cechą gry Archon jest tryb wieloosobowy, który pozwala dwóm graczom rywalizować na jednym urządzeniu. To dodaje element współzawodnictwa i interakcji między graczami, co sprawia, że gra staje się jeszcze bardziej emocjonująca.

Graj online w Archon

Zagraj online w grę Archon wydaną w grudniu 1989 roku na konsolę Nintendo Entertainment System (NES) w swojej przeglądarce na smartfonie i komputerze.

Podstawowe informacje o Archon

  • Data wydania: Grudzień 1989
  • Gatunek: Gra strategiczna z elementami walki
  • Ilość graczy: 1 lub 2 graczy (tryb wieloosobowy na jednym urządzeniu)
  • Wydawca: Activision
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)

Film z rozgrywki Archon

Postaw mi kawę na buycoffee.to