Bee 52

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Bee 52

Opis gry

Bee 52 to urocza zręcznościowa gra wydana przez Codemasters NES w 1992 roku, w której wcielasz się w rolę słodkiej pszczółki o wielkich oczkach o imieniu Buzz. Twoim celem jest zbieranie nektaru z kwiatów aby wyprodukować miód w ulu. Twoim celem jest zbieranie nektaru z kwiatów, unikanie niebezpieczeństw oraz obrona swojego ula przed owadami i innymi zagrożeniami. Gra jest pełna uroku i przyciąga swoim prostym, a zarazem wciągającym gameplayem.

Rozgrywka w Bee 52 to połączenie elementów zręcznościowych i strzelanki. Musisz przemierzać poziomy, zbierając kwiaty, które zawierają nektar, a jednocześnie unikając ataków wrogich owadów. Twoja pszczółka ma ograniczoną ilość energii, więc musisz być ostrożny. Dodatkowym wyzwaniem są różne trudności terenowe i przeszkody, takie jak gąsienice, pająki czy woda, które utrudniają zdobywanie nektaru. Na szczęście nasza dzielna pszczoła nie jest bezbronna - potrafi strzelać przed siebie oraz żądlić wrogów.

Gra jest podzielona na 12 poziomów: pierwsze cztery na podwórku, następne cztery na bagnie, a ostatnie cztery w domu. Na każdym poziomie dodawane są pułapki i wrogowie, od mrówek, pająków, pasikoników, aż po ważki i "muchołapki" na późniejszych poziomach.

Gracz musi znaleźć i zebrać nektar z wielu kwiatów rozsianych po całym poziomie i wrócić do ula po odwiedzeniu trzech kwiatów, aby dodać miód do słoika. Poziom jest ukończony, gdy słoik jest pełny. W przypadku poziomów od 3 do 12 wymaga to odwiedzenia każdego kwiatu.

Bee 52 to gra typu side-scrolling. Pszczołą sterujemy za pomocą pada w górę, w dół, w lewo i w prawo nad wrogami i przez dziury. Gracz może strzelać do wrogów prosto przed siebie za pomocą przycisku A lub używać przycisku B do ukąszania wrogów z góry. Bee 52 może znaleźć powerupy takie jak żądło super z większym zasięgiem lub bardziej potężne pociski, albo poprzez zabijanie specjalnego świetlika, którego pojawienie się jest losowe, albo odwiedzając pewne sekretne dziuple rozsiane po poziomach.

Spotkamy też małego owada o imieniu Junior, który, gdy zostanie znaleziony, będzie krążył wokół Bee 52 nieustannie. Jeśli pszczoła zostanie uderzona, Junior zostanie poświęcony zamiast stracić życie. Bez Juniora jedno uderzenie zabije Bee 52 i straci wszystkie znalezione wczesniej bronie.

Ciekawostka

Wersja na Commodore 64 została ukończona w 1993 roku, ale nie została opublikowana z powodu wycofania się Codemasters z rynku C64.

Graj online

Zagraj online w kultową grę Bee 52 na konsoli NES w przeglądarce. Kontroluj pszczółkę i pomóż jej zbierać nektar oraz bronić ula przed niebezpieczeństwami. Przeżyj nostalgiczne chwile z tą uroczą grą z przeszłości.

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 1992
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Wydawca: Camerica
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)
  • Ilość graczy: 1 - 2

Film z rozgrywki Bee 52 (NES)

Postaw mi kawę na buycoffee.to