Ice Hockey

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Ice Hockey online

Opis gry

Ice Hockey na NES z 1988 roku, to gra sportowa, przenosząca graczy na lodowisko hokejowe, aby uczestniczyć w dynamicznych i emocjonujących meczach hokeja. Gra ta została stworzona przez Nintendo, oferując unikalne podejście do symulacji tego popularnego sportu.

Rozgrywka

Rozgrywka w Ice Hockey jest prosta, ale jednocześnie satysfakcjonująca. Gracz ma możliwość wyboru swojej drużyny z 3 różnych typów hokeistów, takich jak szybcy, ale słabsi zawodnicy, czy też mocniejsi, ale wolniejsi hokeiści, są również ci zbalansowani. Mechanika gry obejmuje kontrolowanie trzech graczy (bramkarza, obrońcy i napastnika) w celu zdobycia jak największej liczby bramek.

Gra jest podobna do prawdziwego hokeja na lodzie. Arena jest zaprojektowana podobnie do prawdziwego lodowiska hokejowego, pokrytego lodem, z bramką po obu stronach. Celem obu drużyn jest uderzenie czarnego krążka kijem hokejowym, który każdy gracz nosi, do bramki przeciwnika.

Każda gra składa się z trzech tercji, a zwycięstwo przypada drużynie, która ma najwięcej punktów na koniec gry. Jeżeli na koniec ostatniej tercji będzie remis, wtedy odbędą się rzuty karne. Jeżeli dalej będzie remis to wtedy będzie dogrywka - ale bez bramkarzy. Drużyny składają się z pięciu graczy, w tym bramkarza, w przeciwieństwie do sześciu w prawdziwym meczu.

W grze dostępne są drużyny: Japonia (JPN), Stany Zjednoczone (USA), Czechosłowacja (TCH), Kanada (CAN), Polska (POL) i Związek Radziecki (URS).

Tryby gry

Ice Hockey oferuje różnorodne tryby gry, w tym pojedyncze mecze, turnieje oraz opcje gry wieloosobowej. Gracze mogą dostosowywać swoją drużynę i strategię, aby osiągnąć sukces w krótkich, intensywnych spotkaniach hokejowych.

Grafika i dźwięk

Grafika w grze Ice Hockey na NES jest klasyczna, utrzymana w estetyce tamtego okresu. Postacie są minimalistyczne, ale łatwo rozpoznawalne, a sama rozgrywka jest płynna i dynamiczna. Dźwięki obejmują efekty huknięcia krążka, okrzyki tłumu oraz charakterystyczne odgłosy hokejowej akcji.

Wpływ na przemysł gier

Ice Hockey stało się jednym z klasyków gier sportowych na platformie NES, zdobywając uznanie za prostotę, ale zarazem głębię rozgrywki. Gra była inspiracją dla późniejszych tytułów sportowych, wpływając na rozwój gatunku. Możliwość gry w trybie wieloosobowym sprawiła, że była często wybierana na wieczorne rozgrywki z przyjaciółmi.

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1988
  • Gatunek: Sportowa (hokej)
  • Ilość graczy: 1-2 (versus)
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)

Gameplay z gry Ice Hockey na NES

Postaw mi kawę na buycoffee.to