Karateka

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Karateka

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1986
  • Gatunek: Bijatyka 2D
  • Ilość graczy: 1
  • Wydawca: Brøderbund Software, Soft Pro
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)

Opis gry

Karateka to klasyczna gra beat 'em up, która przenosi graczy do japońskiego zamku, gdzie próbują uratować księżniczkę Mariko, która została porwana przez złego wojownika Akumę. Karateka to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana pierwotnie pod skrzydłami Brøderbund Software przez Jordana Mechnera z myślą o komputerach Apple II, a następnie przeniesiona na wiele innych platform, w tym NES-a. Za konwersję na sprzęt Nintendo odpowiadało japońskie studio Soft Pro.

Charakterystyczne elementy

Karateka jest znana ze swojej innowacyjnej mechaniki walki i płynnej animacji. Gra była pionierem w dziedzinie gier bijatyk i miała bardzo duży wpływ na rozwój gatunku.

Rozgrywka i walka

W grze Karateka rozgrywka opiera się na starciach z różnymi przeciwnikami, w tym wojownikami, ninja i strażnikami zamku. Walka odbywa się na różnych planszach, a gracze muszą skutecznie wykonywać ruchy karate, takie jak kopnięcia i ciosy pięścią, aby pokonać przeciwników. Gra oferuje również możliwość unikania ataków i kontratakowania w odpowiednim momencie. W grze bardzo ważna jest precyzja każdego wykonywanego ruchu.

Karateka NES - gameplay

Postaw mi kawę na buycoffee.to