Soccer

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Soccer online

Opis gry

Soccer wydany w 1985 roku, to jedna z pierwszych prób przedstawienia futbolu na konsoli NES. Gra została stworzona w okresie, gdy gry sportowe dopiero zaczęły zdobywać popularność na domowych konsolach, a deweloperzy eksperymentowali z różnymi aspektami rozgrywki.

Rozgrywka

Soccer w 1985 roku prezentuje podstawowe podejście do symulacji futbolu. Gracz ma możliwość wyboru swojej drużyny i rywalizowania z przeciwnikiem w pojedynczym meczu lub turnieju. Mechanika gry obejmuje podstawowe elementy futbolu, takie jak kopnięcia piłki, drybling, a także elementy strategii związane z umiejętnym manewrowaniem zawodnikami na boisku.

W grze dostępne są siedem drużyn: USA, Wielka Brytania, Francja, RFN, Brazylia, Japonia i Hiszpania. Gracz może ustawić limit czasu na połowę meczu na 15, 30 lub 45 minut. Do wyboru jest również 5 poziomów trudności gracza komputerowego.

Tryby gry

Chociaż w tamtych czasach niektóre gry sportowe mogły być ograniczone w zakresie dostępnych trybów, Soccer z 1985 roku mogło oferować standardowe opcje, takie jak pojedynczy mecz, tryb turnieju, czy też możliwość rywalizacji z innym graczem w trybie wieloosobowym.

Grafika i dźwięk

Grafika w grze Soccer była ograniczona przez możliwości konsoli NES, ale deweloperzy starali się przekazać podstawowe elementy meczu piłki nożnej, takie jak boisko, bramki i postacie zawodników. Dźwięki obejmowały proste efekty dźwiękowe, takie jak odgłosy kopnięcia piłki czy radosne okrzyki tłumu po zdobyciu bramki. Muzykę z menu tytułowego kojarzy chyba każdy :)

Nowsze wersje

Gra została wydana na Famicom Disk System w 1986 roku. W 2006 roku została ponownie wydana na konsolę Wii, a w 2014 roku na Wii U.

Wpływ na przemysł gier

Soccer z 1985 roku może być postrzegane jako jedna z wczesnych prób przeniesienia sportów drużynowych do świata gier wideo. Chociaż sama gra może nie zdobyła statusu klasyka, jej istnienie było częścią ewolucji gier sportowych na NES, a kolejne tytuły budowały na tym fundamentcie, wprowadzając nowe mechaniki i innowacyjne rozwiązania.

Ciekawostką jest to, że gra została oceniona na 83% przez magazyn “Computer and Video Games”, który zauważył, że choć gra była nieco wolna i niezbyt atrakcyjna, z rzadkimi tłami i bezkształtnymi graczami, nie przeszkadzało to jendak nikomu w świetnej zabawie.

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1985
  • Gatunek: Sportowa (piłka nożna)
  • Ilość graczy: 1-2 (tryb wieloosobowy)
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)

Gameplay z gry Soccer (1985) na NES

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Soccer NES 1985

Soccer

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Odsłony: 184

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus
Graj