Top Gun

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Top Gun online

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 1987
  • Gatunek: Symulator lotu
  • Wydawca: Konami
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)
  • Ilość graczy: 1

Opis gry

Top Gun to gra oparta na hicie filmowym o tym samym tytule z 1986 roku. Wcielasz się w rolę pilota myśliwca F-14 Tomcat - Mavericka i przystępujesz do intensywnych misji lotniczych.

Top Gun to gra symulacyjna, w której gracz steruje myśliwcem F-14 Tomcat. Akcja gry jest widziana z perspektywy pierwszoosobowej z kokpitu. W zależności od misji, różne rodzaje celów muszą zostać zniszczone. Zwykle są to samoloty przeciwnika, ale niektóre misje obejmują również cele morskie i naziemne. Gracz ma do dyspozycji dwie rodzaje broni: karabiny maszynowe (z nieskończoną amunicją) i pociski rakietowe. Przed misją gracz może wybrać jeden z trzech typów pocisków: te bardziej potężne mogą być przenoszone tylko w mniejszych ilościach.

Samoloty przeciwnika albo zbliżają się od przodu i atakują swoimi własnymi działkami i pociskami, albo przelatują nad graczem, dostarczając mu cel do odstrzału. Czasami samolot przeciwnika ustawia się bezpośrednio za graczem i trzeba go szybko zgubić manewrując na boki, zanim przeciwnik namierzy i zniszczy twój samolot.

W połowie misji następuje sekwencja tankowania, podczas której dyszę samolotu paliwowego trzeba zsynchronizować z własnym samolotem. Każda misja (oprócz pierwszej) ma ostateczny cel misji do eliminacji, który może przyjąć dużo więcej obrażeń niż regularne cele. Każda misja kończy się próbą lądowania na lotniskowcu. Aby pomyślnie wylądować, samolot gracza musi utrzymywać odpowiednią wysokość oraz prędkość. Pomyślne lądowanie daje punkty bonusowe, ale rozbicie samolotu nie kończy gry - po prostu kosztuje życie.

Graj online

Zagraj online w klasyczną grę Top Gun wydaną w 1987 roku na konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Przeżyj emocje związane z lotami myśliwcem F-14 Tomcat i staw czoła niebezpieczeństwom w przestworzach.

Film z rozgrywki gry Top Gun (NES) - gameplay