Donkey Kong Jr

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Donkey Kong Jr. online

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1982
  • Gatunek: Platformowa
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)
  • Ilość graczy: 1

Opis gry Donkey Kong Jr

Donkey Kong Jr. to kontynuacja klasycznej gry "Donkey Kong," w której gracze wcielają się w rolę Donkey Konga Jr. – syna oryginalnego Donkey Konga. Celem gry jest uratowanie Donkey Konga Seniora, który został uwięziony w klatce przez Mario – głównego antagonistę rodziny Donkey Kong – na szczycie ekranu.

Gracz musi przemierzać w Donkey Kong Jr. różne plansze, pokonując przeszkody i wrogów, aby dotrzeć na szczyt i uwolnić swojego ojca. Gra składa się z czterech różnych poziomów (Vines, Springboard, Chains i Mario's Hideout), każdy z unikalnym motywem. DK Jr. może biegać w lewo i w prawo, skakać i chwytać winorośle/łańcuchy/liny, aby wspinać się wyżej na ekranie. Może zjeżdżać szybciej, trzymając tylko jedną winorośl, lub wspinać się szybciej, trzymając dwie.

Graj online w Donkey Kong Jr

Zagraj online w grę Donkey Kong Jr. wydaną w 1982 roku na konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Przeżyj klasyczną przygodę i pomóż Donkey Kongowi Jr. uratować swojego ojca przed Mario.

Film z rozgrywki Donkey Kong Jr. (NES)