Adventures in the Magic Kingdom

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Adventures in the Magic Kingdom online

Opis gry

Adventures in the Magic Kingdom to gra przygodowa stworzona przez Capcom dla platformy NES. Gracz wciela się w postać odwiedzającego park Magic Kingdom, gdzie musi przejść przez różne atrakcje i rozwiązywać zagadki, aby zdobyć Magic Key i uratować wielką paradę.

Fabuła

Goofy zostawił złoty klucz do bramy zamku w środku, a Mickey Mouse prosi gracza o pomoc w znalezieniu sześciu srebrnych kluczy potrzebnych do otwarcia bramy Zamku Kopciuszka i rozpoczęcia parady Disneya. Po wykonaniu tego zadania, Mickey gratuluje graczowi, a parada zaczyna się.

Rozgrywka

Gracz rozpoczyna przygodę w Magic Kingdom, gdzie czeka na niego pięć różnych atrakcji reprezentujących popularne sekcje parku Disneya. Aby zdobyć 5 Magic Key, gracz musi ukończyć zadania w każdej atrakcji, takie jak jazda kolejką górską, wyścig samochodowy czy dom duchów. Ostatni klucz jest do zdobycia za przejście quizu. Każda atrakcja jest oddzielnym poziomem, a zdobywanie kluczy otwiera dostęp do zamku i parady.

Gracz wybiera, który etap chce zagrać, przechodząc po parku na mapie świata gry. Gra zawiera dwa etapy z pojazdami z kamerą z góry. Jeden z tych etapów jest oparty na jeździe Autopia i jest to gra wyścigowa, w której gracz musi unikać różnych przeszkód w wyścigu przeciwko złowrogemu Panhandle Pete. Drugi, oparty na Big Thunder Mountain Railroad, polega na sterowaniu pociągiem na torze i wyborze odpowiedniej drogi, unikając przeszkód.

Gra zawiera również dwa etapy z ekranen przewijanym w bok. W etapie Haunted Mansion gracz musi pokonać duchy, rzucając w nie świecami, aby odzyskać jeden z kluczy. Drugi etap z przewijaniem ekranu jest oparty na Piratach z Karaibów i gracz musi uratować sześciu mieszkańców przed piratami, którzy najechali na wyspę. Etap Space Mountain to etap z perspektywy pierwszej osoby, w którym gracz wsiada na statek kosmiczny z misją dotarcia do pewnej gwiazdy, manewrując przez asteroidy, jednocześnie strzelając do statków wroga za pomocą phasera.

Gra z pytaniami o Disneya jest dostępna do gry w dowolnym momencie. Kilkoro dzieci w parku zadaje graczowi pytania o filmy i postacie Disneya; jeśli odpowiedzi są poprawne, dzieci ujawnią lokalizację ostatniego srebrnego klucza.

Cechy gry

  • Atrakcje z Magic Kingdom: Gracz odwiedza popularne atrakcje, takie jak Haunted Mansion, Space Mountain, Big Thunder Mountain, Pirates of the Caribbean i Tomorrowland.
  • Zróżnicowane wyzwania: Każda atrakcja oferuje unikalne wyzwania, od walki z przeciwnikami po rozwiązywanie łamigłówek.
  • Interakcja z postaciami Disneya: Gracz spotyka postacie Disneya, które udzielają wskazówek i pomagają w trakcie przygody.
  • Parada na koniec: Zdobycie wszystkich kluczy prowadzi do finałowej parady w zamku Magic Kingdom.

Podstawowe informacje

  • Data premiery: Grudzień 1990
  • Gatunek: Gry przygodowe
  • Wydawca: Capcom
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)
  • Ilość graczy: 1

Gameplay z Adventures in the Magic Kingdom (NES)

Postaw nam kawę na buycoffee.to