Asterix

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Asterix online

Opis gry

Asterix na konsolę SNES to gra platformowa oparta na popularnej serii komiksów o przygodach niezwyciężonych Gallów autorstwa René Goscinnego i Alberta Uderzo. Gracze wcielają się w postać Asterixa, małego, ale niezwykle silnego Gala, który musi stawić czoła armii rzymskich legionistów aby ocalić porwanego Obelixa.

Fabuła gry

Akcja gry toczy się około 50 lat p.n.e. w niewielkiej wiosce, która jako jedyna w całej Galii nie została jeszcze podbita przez Rzymian z samym Juliuszem Cezarem na czele. Niewielka osada broni się dzięki magicznemu napojowi przyrządzanemu przez druida o imieniu Panoramiks. Pewnego dnia największy osiłek Obelix (jako dziecko wpadł do kociołka z magiczną miksturą), zostaje podstępnie porwany przez legionistów i osadzony w więzieniu w stolicy imperium. Amator dziczyzny ma ostatecznie trafić na cyrkową arenę pełną lwów. Asterix bez wahania wyrusza w podróż by uratować najlepszego przyjaciela.

Rozgrywka

Asterix na SNES to klasyczna gra platformowa, w której gracz przemierza różnorodne poziomy, zbiera przedmioty, omija przeszkody i stawia czoła wrogom. Asterix posiada unikalne umiejętności, takie jak potężne ciosy pięścią czy rzucanie grochem, co pozwala mu radzić sobie z różnymi przeciwnościami. Gra oferuje także sekcje, w których Asterix korzysta z magicznego napoju, zyskując nadludzką siłę i zdolności.

Asterix jest typową platformówką z bardzo różnorodnymi poziomami. Łącznie mamy dwanaście plansz (nie licząc pobocznych, do których dostęp uzyskamy dopiero po uzbieraniu odpowiedniej liczby gwiazdek). Zaczynamy w lesie nieopodal wioski by ostatecznie dotrzeć do Rzymu. Po drodze odwiedzimy też Helvetię, Hiszpanię i Egipt. Każdy rejon różni się wyglądem otoczenia i ma przypisaną własną melodię, dzięki czemu nie towarzyszy nam znużenie.

Cechy gry

  • Klimat komiksów: Gra przenosi graczy do świata stworzonego przez Goscinny'ego i Uderzo, zachowując charakterystyczny humor i styl komiksów Asterixa.
  • Walka z rzymskimi legionami: Asterix musi pokonać różnorodne wrogie postacie, w tym żołnierzy rzymskich, centurionów i innych
  • Interaktywne poziomy: Gracz eksploruje różne lokacje, w tym lasy, jaskinie i rzymskie forty, napotykając różnorodne wyzwania na swojej drodze.

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 1993 rok
  • Gatunek: Platformowa
  • Wydawca: Infogrames
  • Platforma: Super Nintendo Entertainment System (SNES)
  • Ilość graczy: 1

Rozgrywka z Asterix (SNES)

Postaw mi kawę na buycoffee.to