Kirby's Avalanche

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Kirby's Avalanche online

Opis gry

Kirby's Avalancheznane w Europie jako Kirby's Ghost Trap to gra typu puzzle wydana na platformę SNES w 1995 roku. Gra jest jedną z wielu adaptacji gry Puyo Puyo, oferując unikalny klimat z udziałem uroczego bohatera, Kirby'ego, w roli głównej.

Fabuła

Fabuła gry rozgrywa się w Dream Land, gdzie Król Dedede wyzywa Kirby'ego i innych mieszkańców Dream Land na zawody w Avalanche przy Fontannie Snów. Kirby decyduje się podjąć wyzwanie, walcząc swoją drogą przez las w meczach Avalanche przeciwko różnym starym wrogom z Kirby's Dream Land i Kirby's Adventure (w tym powracającym bossom takim jak Whispy Woods, Kracko i Meta Knight), a ostatecznie do końcowego starcia przy Fontannie Snów z Królem Dedede, aby wygrać Puchar.

Rozgrywka

Kirby's Avalanche bazuje na klasycznej formule gier puzzle, gdzie gracz musi łączyć kolorowe bloki w grupy, aby utworzyć kaskady i zafundowaź przeciwnikiowi trudności. Gra zawiera elementy z gatunku "match-three", gdzie trzy lub więcej bloki tego samego koloru ustawione pionowo lub poziomo zostaną zniszczone, a gracz zdobywa punkty.

Cechy gry

  • Mechanika puzzle: Gracz musi strategicznie łączyć kolorowe bloki, aby tworzyć kaskady i przeszkodzić przeciwnikowi.
  • Postać Kirby'ego: Uroczy bohater Kirby dodaje charakterystyczny urok i styl rozgrywce, wnosząc elementy serii Kirby.
  • Tryby gry: Kirby's Avalanche oferuje zarówno tryb jednoosobowy, gdzie gracz rywalizuje z komputerem, jak i tryb wieloosobowy, umożliwiający rywalizację między dwoma graczami.

Nowsze wydania

Kirby's Avalanche została później wydana na Nintendo Wii w 2007 i Nintendo Switch w 2022 roku. Do tej pory nie miała japońskiej premiery, co czyni ją jedyną grą niewydaną w Japonii grą z tej serii.

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 1995 rok
  • Gatunek: Puzzle
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: Super Nintendo Entertainment System (SNES)
  • Ilość graczy: 1-2 (tryb wieloosobowy)

Rozgrywka z Kirby's Avalanche

Postaw mi kawę na buycoffee.to