Mega Man X

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Mega Man X online SNES

Podstawowe informacje

 • Data wydania: 17 grudnia 1993 roku (Japonia), styczeń 1994 roku (Ameryka Północna)
 • Gatunek: Akcja, Platformówka
 • Wydawca: Capcom
 • Platforma: Super Nintendo Entertainment System (SNES)
 • Ilość graczy: 1

Opis gry

Mega Man X to kultowa gra akcji i platformówki, która jest częścią rozszerzonej serii Mega Man, znanej jako Mega Man X lub Rockman X w Japonii. Gra wprowadza nowego bohatera, X, który jest następcą oryginalnego Mega Mana. Akcja gry toczy się w przyszłości, gdzie Mega Man X staje do walki przeciwko armii rebeliantów Mavericków, którzy stanowią poważne zagrożenie dla ludzkości.

Rozgrywka

W Mega Man X rozgrywka to dynamiczna akcja, w której gracz kontroluje X-a, który jest wyposażony w specjalną zbroję i karabin X-Buster. Ta broń umożliwia mu strzelanie energią i zdobywanie nowych umiejętności, nazywanych "Szybkimi Strzałami", po pokonaniu bossów. Gra oferuje bogate poziomy, a każdy z bossów Mavericków ma własne unikalne umiejętności i ataki.

Jednym z innowacyjnych elementów gry jest możliwość eksploracji i powrotu do wcześniej ukończonych poziomów, co zachęca graczy do odkrywania ukrytych przedmiotów i tajemnic. Mega Man X jest znany ze swojej wysokiej trudności i wymagających starć z bossami, jednak zdobycie nowych umiejętności i doskonalenie refleksu gracza stają się kluczem do sukcesu.

Lista poziomów

Gra składa się z ośmiu poziomów, które można przejść w dowolnej kolejności. Na końcu każdego poziomu gracz musi stawić czoła bossowi i go pokonać. Po pokonaniu bossa gracz otrzymuje nową broń, którą może używać przeciwko kolejnym przeciwnikom.

 1. Chill Penguin
 2. Spark Mandrill
 3. Armored Armadillo
 4. Launch Octopus
 5. Boomer Kuwanger
 6. Sting Chameleon
 7. Storm Eagle
 8. Flame Mammoth

Grafika

Gra wyróżnia się także znakomitą oprawą audiowizualną jak na ówczesne standardy. Grafika jest kolorowa, szczegółowa, a postacie i poziomy są bardzo dobrze animowane. Ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Setsuo Yamamoto, Makoto Tomozawa, Yuki Iwai i Yuko Takehara jest niezwykle pamiętna i nadal cieszy się uznaniem wśród fanów.

Mega Man X to klasyczna platformówka i jedna z najlepiej ocenianych gier na SNES. To nie tylko świetnie zaprojektowana gra, ale także wprowadzenie do nowego rozdziału w historii Mega Mana, który doczekał się wielu kolejnych części i kontynuacji.

Graj online

Zagraj online w grę Mega Man X wydaną w 1993 roku na konsolę do gier Super Nintendo Entertainment System (SNES) w swojej przeglądarce na smartfonie i komputerze.

Film z rozgrywki Mega Man X

Postaw mi kawę na buycoffee.to