Prehistorik Man

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Prehistorik Man

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1995 rok
  • Gatunek: Platformówka
  • Ilość graczy: 1
  • Wydawca: Titus Software
  • Platforma: Super Nintendo Entertainment System (SNES)

Opis gry

Prehistorik Man to klasyczna platformówka osadzona w prawdawnych czasach. Gracz wciela się w postać prehistorycznego człowieka o imieniu Sam, który wyrusza na niebezpieczną podróż, aby uratować swoją wioskę przed głodem. W środku nocy chciwe dinozaury kradną całe jedzenie z małej wioski a zbliża się zima. Aby to osiągnąć, Sam musi zbierać jedzenie, rozwiązywać łamigłówki i stawiać czoła różnorodnym przeciwnościom losu.

Przygoda Prehistorycznego Człowieka

Podczas podróży Sam odwiedza różne miejsca, takie jak jaskinie, lasy i plansze lodowe. Musi stawić czoła nie tylko głodowi, ale także wrogim zwierzętom i innym niebezpieczeństwom, które czekają na niego w dzikiej prehistorii. Łącznie do przebycia mamy 23 poziomy, w obrębie każdego z nich musimy zebrać całe jedzenie. Pokonani wrogowie zostawiają kości które używane są jako waluta w grze. Zaczynamy z 3 sercami na pasku życiu. Gra posiada rozsiane po planszach punkty kontrolne nazywane Rees-Tartah - dzięki nim nie musimy zaczynać poziomu od nowa gdy pójdzie coś nie tak jak powinno. Sam może skakać na wrogów, mamy również do dyspozycji włócznie czy topory - niestety można użyć ich ograniczoną ilość razy. Mamy również motyw zbierania liter które po złożeniu z nich słowa B-O-N-U-S pozwalają skończyć bonusowy level gdzie zbieramy dodatkowe kości oraz jedzonko. Sam posiada także zdolności specjalne takie jak krzyk zabijający wszystkich przeciwników na ekranie czy tymczasową niespiertelność. Możemy także znaleźć power-up który na stałe zwiększa nasz pasek zdrowia.

Film z przejścia gry Prehistorik Man - gameplay

Postaw mi kawę na buycoffee.to