Super Star Wars

sterowanie-pegasus

Gry od niedawna działają na SMARTFONACH - zapraszamy do zabawy :)

Super Star Wars online SNES

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1992 rok
  • Gatunek: Akcja, Platformówka
  • Wydawca: LucasArts, JVC
  • Platforma: Super Nintendo Entertainment System (SNES)
  • Ilość graczy: 1

Opis gry

Super Star Wars to jedna z pierwszych gier w serii, której akcja osadzona jest w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gra została stworzona przez LucasArts i stanowi część trylogii Super Star Wars, która obejmuje również Super Star Wars: The Empire Strikes Back i Super Star Wars: Return of the Jedi.

Gracz wciela się w postać Luke'a Skywalkera i wyrusza w niezwykłą podróż przez wydarzenia pierwszego filmu Gwiezdnych Wojen. Rozgrywka jest dynamiczna i oferuje różnorodne poziomy, w których gracz musi stawić czoła przeciwnikom, zbierać power-upy i rozwiązywać zagadki. Gracz będzie miał okazję eksplorować różnorodne planety, walczyć z potężnymi bossami i kierować pojazdami takimi jak X-wing Fighter czy Landspeeder.

Super Star Wars charakteryzuje się znakomitą oprawą graficzną, która była imponująca w czasach premiery gry na SNES. Mocno nawiązuje do wyglądu i atmosfery oryginalnego filmu. Ścieżka dźwiękowa również zachwyca, zawierając kultowe motywy muzyczne znane z filmów.

W trakcie rozgrywki gracz może zdobywać różne rodzaje broni i umiejętności, co pozwala na dostosowanie stylu gry do własnych preferencji. Przeciwnicy są różnorodni, od imperialnych żołnierzy Stormtrooperów po niebezpiecznych bossów jak Sarlacc czy Darth Vader.

Różnice między grą a filmem

Gra ogólnie podąża za fabułą filmu Star Wars, chociaż wprowadzono pewne zmiany, aby dostosować historię do gry akcji. Na przykład zamiast po prostu kupić C-3PO i R2-D2 od Jawasów, Luke Skywalker musi przedrzeć się na szczyt jawańskiego sandcrawlera, skacząc z serii poruszających się taśmociągów. Krótkie scenki przerywnikowe między poziomami przedstawiają skróconą wersję historii filmu za pomocą tekstu. Późniejsze etapy pozwalają graczowi kontrolować przemytnika i pilota Hana Solo lub Chewbaccę Wookiee. Gra zawiera również kilka poziomów opartych na pojazdach, w których gracz przejmuje kontrolę nad X-Wingiem lub landspeederem. Większość poziomów składa się z biegania i strzelania oraz platformowej rozgrywki, z kilkoma różnymi ulepszeniami dostępnymi dla standardowej broni - blastera. Luke może również używać miecza świetlnego po jego zdobyciu od Obi-Wana Kenobiego. Na końcu gry gracze odtwarzają jazdę rowerem śmierci Luke'a w celu zniszczenia Gwiazdy Śmierci, a Darth Vader staje do konfrontacji z graczem w swoim TIE Advanced x1.

Super Star Wars jest wyzwaniem dla graczy, ponieważ poziomy są wymagające, a przeciwnicy potrafią być agresywni. Jednak gra oferuje niezapomniane doświadczenia i możliwość wcielenia się w jednego z ulubionych bohaterów kultowej sagi filmowej.

Graj online

Zagraj online w grę Super Star Wars, wydaną w 1992 roku na konsolę do gier Super Nintendo Entertainment System (SNES), w swojej przeglądarce na smartfonie i komputerze.

Film z rozgrywki Super Star Wars