Zombies Ate My Neighbors

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Zombies Ate My Neighbors

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1993
  • Gatunek: Akcja, Strzelanka
  • Wydawca: Konami
  • Ilość graczy: 1 - 2
  • Platforma: Super Nintendo Entertainment System (SNES)

Opis gry

Zombies Ate My Neighbors, znane również jako ZAMN, to klasyczna gra akcji i strzelanka wydana na konsolę SNES w 1993 roku. Gra została stworzona przez LucasArts i jest znana z niepowtarzalnego stylu, mieszając humor z horrorem oraz oferując wciągający i niezwykle trudny gameplay.

Akcja gry toczy się w miasteczku pełnym grozy, w którym mieszkańcy zostali przekształceni w potwory i zombi przez szalonego naukowca doktora Tongo Evil. Gracze przejmują kontrolę nad jednym z dwóch głównych bohaterów, Julią White (Juliusa) lub Zeke'a (Zeldę), i wyruszają na ratunek swoim sąsiadom.

Rozgrywka

Rozgrywka polega na ratowaniu sąsiadów przed atakami zombi, wampirów, wilkołaków i innych potworów. Aby to zrobić, gracze muszą zdobywać broń i przedmioty, takie jak gaz łzawiący, wodę i apteczki, aby bronić się przed hordami wrogów. Gra jest znana z humorystycznego podejścia do tematyki zombie, a także z wielu odniesień do klasycznych filmów i horrorów. Gracze przemierzają różne lokacje, takie jak przedmieścia, centra handlowe, piramidy i zamki nawiedzone przez potwory. W każdym z 48 poziomów gracz musi uratować różne rodzaje sąsiadów, w tym kucharzy, nauczycieli, turystów, archeologów, żołnierzy, psy i cheerleaderki.

Zombies Ate My Neighbors oferuje zarówno tryb jednoosobowy, jak i kooperacyjny dla dwóch graczy, co czyni ją jeszcze bardziej ekscytującą i zabawną. To kultowa gra, która do dzisiaj cieszy się uznaniem graczy i stanowi niezapomniany element historii gier wideo.

Styl graficzny i inspiracje

Gra jest hołdem dla klasycznych horrorów z lat 50. i 60. XX wieku. W grze znajdują się liczne odniesienia do filmów grozy.

Kontynuacja

Gra doczekała się kontynuacji pod tytułem Ghoul Patrol wydanym w 1994 roku.

Film z rozgrywki Zombies Ate My Neighbors

Graj online

Zagraj online w grę Zombies Ate My Neighbors wydaną w 1993 roku na konsolę do gier Super Nintendo Entertainment System (SNES) w swojej przeglądarce na smartfonie i komputerze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to