Bomberman

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Bomberman Online

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1985
  • Gatunek: Akcja, strategiczna
  • Ilość graczy: 1
  • Wydawca: Hudson Soft
  • Platforma: NES

Opis gry

Bomberman to klasyczna gra akcji, stworzona przez Hudson Soft i wydana w 1985 roku na konsolę NES. W grze gracze wcielają się w postać Bombermana, małego bohatera uzbrojonego w bomby, który musi pokonać wrogów by przejść przez labiryntowe plansze.

Rozgrywka

W Bomberman celem gracza jest eliminacja wrogów poprzez rozmieszczanie bomb na planszy. Gracze przemierzają labiryntowe poziomy, niszcząc przeciwników i odsłaniając ukryte przedmioty. Bomby wybuchają w czterech kierunkach, tworząc fale uderzeniowe, które mogą zranić zarówno wrogów, jak i samego Bombermana.

Podczas rozgrywki gracze mogą zdobywać różne przedmioty, takie jak zwiększenie zasięgu eksplozji, dodatkowe bomby czy szybsze poruszanie się. Staranne planowanie i taktyczne rozmieszczanie bomb są kluczowe, aby przetrwać i osiągnąć sukces.

Grafika i dźwięk

Gra wyróżnia się kolorową, ale prostą grafiką oraz charakterystyczną muzyką i efektami dźwiękowymi. Charakterystyczne dźwięki eksplozji i wybuchów dodają dynamiki i emocji rozgrywce.

Gra o iście bombowym klimacie - wysadzaj ściany i przeciwników aby znaleźć przejscie do następnego poziomu. Z każdym poziomem przybywa przeciwników i utrudnień. Jeden z legendarnych klasyków na Pegasusa, chyba każdy kojarzy tą grę. Bomberman 2 rozwinął trochę ideę pięrwszej cześci. Czysta demolka. Bomby, bomby i jeszcze raz bomby.

Film z przejścia całego Bomberman

Postaw mi kawę na buycoffee.to