Darkwing Duck

sterowanie-pegasus

Gry od niedawna działają na SMARTFONACH - zapraszamy do zabawy :)

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1992
  • Gatunek: Platformowa
  • Ilość graczy: 1
  • Wydawca: Capcom
  • Platforma: NES

Fabuła

Mroczna fala przestępczości uderzyła w St. Canard i S.H.U.S.H. wymaga usług zamaskowanego bojownikazbrodni Darkwing Ducka, aby ją zatrzymać, ponieważ wydaje się, że F.O.W.L. i ich cenny operacyjny Steelbeak stoi za tym powstaniem. Zatrudnili sześciu z największych wrogów Darkwinga, aby siać spustoszenie w różnych obszarach całego St. Canard. Darkwing musi pokonać każdego z tych przestępców, aby znaleźć Steelbeaka i uratować miasto.

Opis

Darkwing Duck to dynamiczna platformowa gra akcji, bazująca na popularnym serialu animowanym o tym samym tytule. Gra została wydana przez Capcom w 1992 roku i przenosi graczy do miasta St. Canard, gdzie wcielają się w rolę tajemniczego bohatera - Darkwinga Ducka.

Rozgrywka

Darkwing Duck to gra platformowa z kilkoma elementami podobnymi do serii gier wideo Mega Man firmy Capcom. . Gracz może wybrać trzy różne etapy na początku gry, a kolejny zestaw trzech staje się dostępny poóźniej.

Po ukończeniu wszystkich sześciu etapów Darkwing udaje się do pływającej fortecy F.O.W.L. na swoje ostateczne starcie ze Steel Beakiem. W grze Darkwing Duck gracze odwiedzą różne miejsca na całym świecie, takie jak St. Canard i inne miejsca znane z serialu animowanego Disneya o tej samej nazwie.