Little Mermaid

sterowanie-pegasus

Gry od niedawna działają na SMARTFONACH - zapraszamy do zabawy :)

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1991
  • Gatunek: Platformowa
  • Ilość graczy: 1
  • Wydawca: Capcom
  • Platforma: NES

Fabuła

Ariel, mała syrenka, która stała się człowiekiem, i książe Eric, są zakochani po uszy. Ale przyjaciele Ariel są w kłopotach! Urszula, zła Wiedźma Morza, rzuciła zaklęcie na wszystkie wodne stworzenia. Jeśli Urszula nie zostanie powstrzymana, przejmie ocean! Aby uratować swoich przyjaciół, Ariel nurkuje do morza i znów staje się syrenką.

Opis

The Little Mermaid to licencjonowana gra akcji autorstwa Capcom na NES i Game Boy, oparta na filmie Disneya z 1989 roku o tej samej nazwie.

Rozgrywka

Gra rozpoczyna się pod wodą, gdzie Ariel może strzelać bąbelkami, aby uwięzić swoich wrogów i rzucać nimi. Może również kopać przez piasek, aby znaleźć skarby i zbierać muszle morskie, aby otworzyć skrzynie ze skarbami. Skrzynie ze skarbami zawierają ulepszenia zwiększające moc i zasięg jej bąbelków. Ariel może zbierać ikony rozrzucone po poziomach, aby przywrócić zdrowie, zdobyć dodatkowe życia lub zwiększyć zasięg/moc swoich bąbelków.

Gra The Little Mermaid zawiera sześć etapów: Morze Koralowe, Zatopiony Statek, Morze Lodu, Podwodny Wulkan i w końcu dwie walki w zamku Urszuli. Każdy obszar ma swój unikalny skarb strzeżony przez bossa. W grze spotkasz również wiele postaci znanych z filmu animowanego Disneya o tej samej nazwie.