Lode Runner

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Lode Runner online

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1983
  • Gatunek: Platformówka
  • Ilość graczy: 1-2
  • Wydawca: Broderbund

Opis gry

Lode Runner to klasyczna platformówka wydana na konsolę NES w 1983 roku. Wciel się w postać poszukiwacza skarbów i zmierz się z wyzwaniami na labiryncie pełnym ukrytych pułapek. zadaniem gracza jest zbieranie porozmieszczanych na planszy stosów złota. Przeszkadzają nam w tym postacie przypominające Bombermana :) Problemem jest są także same poziomy, można się przypadkiem zamurować w ścianie.

Rozgrywka

W Lode Runner gracze poruszają się po labiryncie, zbierając złoto i unikając przeciwników. Głównym celem jest zdobycie wszystkich skarbów na poziomie, aby otworzyć wyjście i przejść do kolejnej rundy.

Gracze mają również możliwość kopania otworów w ziemi, które mogą być użyteczne do ucieczki przed wrogami lub pułapkami. Uważaj jednak, bo zarówno ty, jak i przeciwnicy możecie spaść do kopanych dziur i utknąć!

Każdy poziom w grze ma swoje unikalne wyzwania, takie jak ruchome drabiny, upadające bloki czy zamykające się drzwi. Musisz planować swoje ruchy i strategię, aby uniknąć pułapek i zdobyć wszystkie skarby w odpowiednim czasie.

Lode Runner oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i tryb wieloosobowy, w którym dwóch graczy może współpracować lub rywalizować ze sobą. Ścigaj się z czasem, zdobywaj punkty i staw czoła wyzwaniom razem z przyjaciółmi.

Ciekawostki

Istnieje gra z Mario w roli głównej, która jest oparta na Lode Runner, nazywa się Mario Runner.

Film z przejścia Lode Runner - gameplay

Postaw mi kawę na buycoffee.to