The Legend of Zelda PL

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

The Legend of Zelda online

Opis gry

The Legend of Zelda to legendarna gra przygodowa, wydana na NES w 1986 roku. Jest to jedna z najbardziej wpływowych i kultowych gier w historii, ustanawiająca podwaliny dla późniejszych gier z gatunku action-adventure. Stworzona przez Shigeru Miyamoto i Takashi Tezuka, gra przenosi graczy do fantastycznego świata Hyrule, gdzie wcielają się w bohatera o imieniu Link, mającego za zadanie uratować księżniczkę Zeldę i pokonać złowrogiego Ganona.

Fabuła gry

Akcja The Legend of Zelda rozpoczyna się, gdy złowrogi Ganon porywa księżniczkę Zeldę i chce użyć Triforce, aby zdobyć pełną władzę nad królestwem Hyrule. Gracz wciela się w postać Linka, odważnego bohatera, który musi przemierzyć różnorodne lochy, zbierać magiczne przedmioty, pokonywać przeciwników i odnaleźć osiem fragmentów Triforce, aby stanąć do ostatecznej walki z Ganonem i uratować Zeldę.

Rozgrywka

The Legend of Zelda oferuje otwarty świat do eksploracji, co było rewolucyjne w tamtych czasach. Gracz może przemieszczać się między różnymi lokacjami, rozwiązywać zagadki, walcząc z przeciwnikami i zdobywając przedmioty, takie jak łuk, bomby czy magiczny miecz. Gra posiada osiem podziemnych lochów, z których każdy kryje w sobie jedną część Triforce. Każdy z dungeonów jest unikalny pod względem wyglądu i zagadek do rozwiązania.

Sukces Zeldy

The Legend of Zelda była krytycznym i komercyjnym sukcesem dla Nintendo. Gra sprzedała się w ponad 6,5 miliona egzemplarzy, zapoczątkowała dużą franczyzę i regularnie pojawia się na listach największych gier wszech czasów..

Cechy gry

  • Otwarty świat: Gracz ma swobodę w poruszaniu się po świecie Hyrule, odkrywaniu tajemniczych miejsc i zdobywaniu przedmiotów.
  • Podziemne lochy: Każdy dungeon ma swoje unikalne wyzwania, zagadki i przeciwników, prowadząc gracza do końcowego starcia z bossem.
  • Elementy RPG: Gra zawiera elementy charakterystyczne dla gatunku RPG, takie jak zdobywanie doświadczenia, ulepszanie ekwipunku i rozwijanie postaci.

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 21 lutego 1986 rok
  • Gatunek: Akcja, Przygodowa
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)
  • Ilość graczy: 1

Gameplay z The Legend of Zelda (NES)

Postaw mi kawę na buycoffee.to