Young Indiana Jones Chronicles, The

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

The Young Indiana Jones Chronicles online

Opis gry

The Young Indiana Jones Chronicles to przygodowa gra akcji wydana w 1993 i bazująca na serialu z lat 90 o tym samym tytule. Gracz ma do dyspozycji różnorodne rodzaje broni, takie jak dynamit, sztylety, granaty i pistolety, a także charakterystyczny dla Indiany bicz.

Rozgrywka

W grze sterujemy postacią młodego Indiany Jonesa. Gra rozpoczyna się jedynie z biczem, który jest zastępowany/ulepszany przez kolejno znalezione bronie. Bronie, złoto i inne przedmioty zdobywa się poprzez niszczenie skrzynek. Służą one również jako punkty zdrowia Indiany: za każdym razem, gdy zostanie trafiony przez wroga, traci jeden ostatni przedmiot. Jeśli Indiana nie ma już więcej przedmiotów, musi walczyć pięściami i umrze, jeśli zostanie ponownie trafiony. Większość czasu spędzimy idąc pieszo, walcząć, skacząc po platformach, unikając pułapek i ostrzału wroga ale pojeździmy sobie chwilę czołgiem oraz polatamy dwupłatowcem. Gra składa się z ośmiu poziomów rozgrywanych w trzech lokalizacjach: Meksyku (dwa poziomy), Francji (dwa poziomy) i Niemczech (cztery poziomy). Wczesne poziomy gry są oparte na odcinkach serialu telewizyjnego, podczas gdy późniejsze są już historią napisaną na potrzeby gry.

Fabuła i przebieg gry

Fabuła The Young Indiana Jones Chronicles opowiada o młodym Indianie Jonesie, który przybywa do Meksyku na wakacje, podczas trwającej tam wojny domowej. Indiana uwalnia chłopów schwytanych przez generała Pancha Villa i jego bandytów, którzy próbują przejąć kontrolę. Po pokonaniu Villi w bitwie, Indiana dowiaduje się o osobie znaną jako Claw, która ukradła egipski artefakt zwany Jackal. Indiana podąża za Claw przez opuszczoną kopalnię srebra. Claw używa wybuchowych lasek dynamitu do walki z Indianą, który używa spadających kamieni do pokonania Claw. Następnie Indiana udaje się łodzią do Europy i zaciąga się do walki na froncie I wojny światowej. Indiana przemierza niebezpieczne pole bitwy, walczy z dużym czołgiem, a następnie dowiaduje się o długodystansowym dziale artyleryjskim o kryptonimie Big Bertha. Indiana wspina się na wysoką górę, aby zlokalizować i zniszczyć Big Bertha w bitwie. Indiana awansuje na stopień kapitana i zostaje wysłany do Niemiec, aby powstrzymać niemieckiego dowódcę, który planuje użyć gazu bojowego do zabicia sił sojuszniczych i zniewolenia Europejczyków. Indiana wsiada do pociągu wroga i przedziera się przez wagony kolejowe, zanim ostatecznie stoczy bitwę z maszynistą na czele pociągu. Sojuszniczy pilot myśliwca podlatuje, aby odebrać Indianę z pociągu. Indiana strzela do grupy wrogich pilotów myśliwców, a następnie walczy z Czerwonym Baronem w jego trójpłatowcu Fokker.

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1992
  • Gatunek: Przygodowa
  • Ilość graczy: 1
  • Wydawca: Jaleco
  • Developer: Chris Gray Enterprises
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)

Gameplay z gry Ice Hockey na NES

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Young Indiana Jones Chronicles NES 1992

Young Indiana Jones Chronicles, The

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Odsłony: 4551

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus
Graj