Blade of Steel

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Blades of Steel

Opis gry

Blades of Steel, później wydana w Japonii jako Konamic Ice Hockey (コナミック アイスホッケー, Konamikku Aisu Hokkē), to gra wideo o hokeju na lodzie wydana przez Konami na konsolę Family Computer Disk System i Nintendo Entertainment System w 1988 roku. Wszystkie drużyny są fikcyjne, ale oparte na rzeczywistych kanadyjskich i amerykańskich miastach. Gra jest znana z szybkiej akcji hokejowej i zwłaszcza walki. Jest to gra dla jednego lub dwóch graczy. Podczas gry przeciwko komputerowi można wybrać jeden z trzech poziomów trudności: Junior, College i Pro (z Pro jako najtrudniejszym i Junior jako najłatwiejszym). Każda drużyna składa się z trzech napastników, dwóch obrońców i bramkarza. Później zostały wydane dwa sequele: NHL Blades of Steel '99 i NHL Blades of Steel 2000. Wersja NES została ponownie wydana w usłudze Virtual Console firmy Nintendo 24 grudnia 2007 roku.

Mechanika

Na początku gry gracze mogą wybrać mecze "potyczka" lub „Turniej”. Potyczka to tylko jedna gra rozgrywana przeciwko komputerowi lub innemu graczowi. Mecze turniejowe są podobne do playoffów NHL. Zaczyna się od jednej drużyny wybranej przez gracza, która zmierzy się z innymi drużynami w turnieju playoffowym. Drużyna, która odniesie sukces w pokonaniu wszystkich przeciwnych drużyn, otrzymuje Puchar. Walka w grze jest inicjowana, gdy dwóch graczy wpadnie na siebie trzy razy z rzędu bez uderzenia innego gracza. Dwóch graczy przestanie jeździć na łyżwach i zaangażuje się w konfrontację przed walką, gdzie mogą wymieniać ciosy, jeśli zdecydują się na to. Jeśli gracz szybko uderza swojego przeciwnika podczas przedwalki, istnieje szansa, że ​​przewróci swojego przeciwnika i żaden z graczy nie ponosi kary. Jeśli podczas sekwencji przedwalki zostaną rzucone wzajemne ciosy, głos krzyczy „walka”, pojawia się ekran walki, a gracze przejmują kontrolę nad swoimi postaciami. Podczas walki gracz może uderzyć wysoko, uderzyć nisko, blokować wysoko lub blokować nisko i otrzymuje pasek zdrowia pięciu trafień¹.

Blades of Steel to emocjonująca gra hokejowa, która oferuje szybką akcję i niezapomniane walki. Czy jesteś gotów do zmierzenia się z rywalami na lodowisku?

Podstawowe informacje

  • Data wydania:1988
  • Gatunek: Sportowa
  • Ilość graczy: 1 - 2
  • Wydawca: Konami

Gameplay z gry Blade of Steel (NES)

Postaw mi kawę na buycoffee.to