Ultimate Stuntman

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Ultimate Stuntman online

Opis gry

Ultimate Stuntman to gra łącząca wiele gatunków wydana przez Camericę w 1990 roku na platformę NES. Wcielając się w postać najemnika Ultimate Stuntmana, ścigamy Dr. Evila w celu uratowania młodej pani naukowiec Jenny Aykroud.

Rozgrywka

Grę można podzielić na kilka bardzo zróżnicowanych etapów.

Poziom zwykle zaczynamy za sterami jednego z kilku pojazdów wyposażonych w broń palną. Tak więc mamy supersamochód, pustynne buggy, motorówkę oraz lotnię. Musimy dotrzeć do końca trasy przed upływem czasu jednocześnie strzelając do wrogów i nie dająć się zniszczyć. Akcję obserwujemy z góry.

Mamy etapy "chodzone" łączące strzelankę z platformówką w których obserwujemy akcję z boku idąc przed siebie niczym w Contra. Strzelamy do wrogów, skaczemy po platformach oraz zbieramy klucze.

Następnie są etapy wspinaczkowe w których pomagamy Stuntmanowi dojść na samą góre ale uwaga - pełnimy również rolę snajpera osłaniającego naszego protagonistę. Za pomocą celownika na ekranie eliminujemy wrogów którzy przeszkadzają we wspinaczce.

Nie zabraknie również sekcji strzelania do świetnie wykonanych bossów którzy mają własny pasek zdrowia.

Po pokonaniu każdego z bossów musimy rozbroić bombę zanim wybuchnie. Ta sekcja jest typowo logiczną grą z kafelkami zawierającymi cyfry które należy wybierać w odpowiedniej kolejności. W razie pomyłki można zacząć od nowa, jednak z mniejszą ilością czasu.

Podstawowe informacje

  • Data wydania: 1990
  • Gatunek: Platformer, strzelanka
  • Ilość graczy: 1
  • Wydawca: Camerica
  • Platforma: NES

Gameplay z gry Ultimate Stuntman na NES