Micro Machines

Gry działają na SMARTFONACH. Jeżeli nie możesz sterować to kliknij ponownie myszką/palcem w okno z grą. PAD: gry obsługują pada od XBOX możesz podłączyć i skonfigurować w ustawieniach. Aktualne sterowanie w ustawieniach.

sterowanie-pegasus

Micro Machines online

Opis gry

Micro Machines to kolejna perełka od Codemasters na NES z 1991. Gra z całą pewnością nie należy do zwyczajnych gier wyścigowych. Stajemy bowiem do rywalizacji w wyścigach zminiaturyzowanych modeli pojazdów opartych na zabawkach firmy Galoob. Są to zdalnie sterowane wszelkiej maści samochodziki wyścigowe, terenowe, ciężkie dragstery, są też motorówki oraz śmigłowce czy nawet czołgi które strzelają. Rodzajów jest naprawdę sporo, każdy model charakteryzuję odmiennym sposobem prowadzenia co na pewno należy uznać za plus. Opanowanie do perfekcji każdego pojazdu zajmie nam troche czasu. Trasy po których się ścigamy również nie są zwyczajne.

Trasy

Trasy w Micro Machines mają predefiniowaną ścieżkę, której zawodnicy muszą przestrzegać: jeśli gracz opuści określoną trasę na zbyt długo, zostanie wysłany z powrotem na tor i straci czas. Pojedynki toczą się biurku, w piaskownicy, stole kuchennym, ogrodzie, wannie a nawet na stole bilardowym. Tory wyścigowe są bardzo zmyślnie skonstruowane, liczne przeszkody, pułapki które mogą spowolnić pojazd a nawet wyrzucić go z trasy i niespodziewane zakręty powodują że gra się bardzo energicznie i trzeba cały czas mieć się na baczności. Zdecydowanie najlepsze wyścigi na konsolę NES/Pegasus.

Tryby gry

W grze Micro Machines na NES, gracze rywalizują z trzema przeciwnikami sterowanymi przez komputer w trybie Micro Machines Challenge. Muszą zakończyć wyścig na pierwszym lub drugim miejscu, aby zakwalifikować się do następnej rundy. Gracze mają trzy szanse: jeśli wszystkie trzy zostaną utracone, gra się kończy.

Decyzja o umożliwieniu wyboru przeciwników w dowolnej kolejności ma ogromny wpływ na doświadczenia z grą. Na początku komputer nie jest bardzo agresywny w dążeniu do prowadzenia. W rzeczywistości, jeśli przeciwnicy sterowani przez komputer wyprzedzą zbyt daleko, celowo uderzają w ściany lub zwalniają, abyś mógł ich dogonić. Dlatego na początku najlepiej wybrać najlepszych przeciwnków aby ich wyeliminować!

Multiplayer

Co sprawiało, że Micro Machines jest wyjątkowe, to tryb wieloosobowy. Gra umożliwia rywalizację nawet dla czterech graczy, co jest idealne na wieczorne rozgrywki z przyjaciółmi.

Seria Micro Machines później

Gra Micro Machines została przeniesiona na kilka systemów i otrzymała remaki na Xboxa, PlayStation 2 i GameCube w 2002 roku. Kontynuacją gry jest Micro Machines 2: Turbo Tournament, który został wydany w 1994 roku na wiele platform, a seria została wznowiona w 2016 roku z wydaniem tytułu na iOS i Androida.

Graj online

Zagraj online w grę Micro Machines wydaną w 1991 roku na konsolę Nintendo Entertainment System (NES) w swojej przeglądarce na smartfonie i komputerze. Rywalizuj z innymi graczami na nietypowych torach i pokaż, że potrafisz być najlepszym mikrosamochodowym kierowcą.

Podstawowe informacje

  • Data premiery: 1991
  • Gatunek: Wyścigi
  • Wydawca: Codemasters
  • Platforma: Nintendo Entertainment System (NES)
  • Ilość graczy: 1-4 (tryb wieloosobowy wymaga dodatkowych kontrolerów)

Film z przejścia całego Micro Machines

Postaw mi kawę na buycoffee.to